Іран покарають за початок програми зі збагачення урану (РОЗШИРЕНО)

  Іран покарають за початок програми зі збагачення урану. Серйозне занепокоєння діями Тегерана - висловили Євросоюз, Росія та Сполучені Штати. Ці країни сумніваються у мирному характері іранської ядерної програми. Президент США Барак Обама виступив із спеціальною заявою з цього приводу. Він назвав рішення Ірану щодо збагачення ядерних матеріалів "провокаційним кроком."

  Нові санкції проти Ірану запровадять Сполучені Штати. Про це заявив президент країни Барак Обама.

  Він звинуватив іранську владу в намаганнях створити ядерну зброю. І зазначив, що країна зі зневагою відкинула всі компромісні пропозиції міжнародної спільноти. Білий дім не уточняє, які саме санкції і коли запровадять. Проте запевняє, що це станеться вже незабаром. 

  Барак Обама, президент США: "Іран уже зробив свій вибір, але наші двері все ще відчинені. За допомогою нових санкцій ми хочемо показати Тегерану, наскільки він є ізольованим від міжнародної спільноти. Всі країни світу мають заявити, що такий стан речей для них є неприпустимим".

  У відповідь, Іран заявляє - він припинить збагачувати уран, якщо Захід забезпечить його ядерним паливом. Про це повідомив голова іранської організації з атомної енергії Алі Акбар Салехі. Він додав, що Іран досі готовий надсилати уран за кордон і отримувати замість нього паливо 20-відсоткового збагачення. Утім поскаржився, що держави, до яких Тегеран звернувся із такою пропозицією - досі не відповіли. Тим часом, за повідомленнями МЗС Ірану - вони не збираються поступатися і продовжуватимуть розробки.

  Рамін Мехманпараст, офіційний представник МЗС Ірану: "Деякі країни, зокрема США та Франція, чинять неправильно, погрожуючи резолюціями та санкціями. Такі дії навряд чи допоможуть вивести переговори із глухого кута. Якщо вони думають, що народ Ірану поступиться своїми ядерними правами - це велика помилка".

  Тегеран розпочав програму зі збагачення урану напередодні, під наглядом інспЕкторів МАГАТЕ. Раніше Президент країни Махмуд Ахмадинеджад попереджав - якщо протягом кількох місяців угоду про обмін ядерним паливом так і не підпишуть, Іран сам буде збагачувати уран. Речовину можна використовувати і як паливо для атомних електростанцій, і як боєзаряд ядерної бомби.

  Попередній матеріал
  Слідчий: М. Джексона вбили передозуванням пропофолу
  Наступний матеріал
  Пожежа в одному із сирітських притулків ПАР
  Теги: