Індекси європейських бірж зросли після прийняття Італією антикризових законів

  Фондовий ринок Старого світу позитивно відреагував на ухвалення плану скорочення бюджетних витрат в Італії. Індекси європейських бірж зросли на кілька відсотків. Допомогти впоратися Риму з другою частиною антикризових заходів - зменшенням державного боргу - погодився Пекін.

  Державний борг Італії перевищив позики Португалії, Іспанії та Греції разом узятих, і становить майже два трильйони євро. Скоротивши лише бюджетні витрати, урядовці навряд чи зможуть врятувати італійську економіку. Допомогти вже зголосилися китайці. Вони зацікавилися придбанням проблемних італійських держоблігацій. Угода допоможе обидвом країнам: стабілізує євро і зменшить доларову залежність Китаю, левова частина валютних резервів якого вкладена в американську валюту.

  Оллі Рен, комісар ЄС з економіки і монетарної політики: "Рівень заборгованості - високий і надалі росте, попри серйозні заходи зменшення дефіциту. Нажаль, багато країн-членів Євросоюзу, серед яких і Італія, є вразливими до боргів".

  Збільшення ПДВ з одного до двадцяти одного відсотка - так Сильвіо Берлусконі планує протягом двох років зменшити державний борг Італії щонайменше на п’ятдесят чотири мільярди євро. План жорсткої економії також передбачає проведення пенсійної реформи та введення тривідсоткового так званого "податку солідарності". Його сплачуватимуть ті громадяни, у яких  річний прибуток перевищує триста тисяч євро. 

  Оллі Рен, комісар ЄС з економіки і монетарної політики: "Послаблення довіри спостерігається у різних секторах. Сім`ї та компанії втрачають упевненість. До того ж, зневіра шириться більшими країнами-членами ЄС".

  Шукати шляхи виходу з кризи у Єврозоні будуть у п’ятницю - у Вроцлаві зберуться міністри фінансів та керівники центральних банків ЄС. До Польщі також прибуде міністр фінансів Сполучених Штатів Тімоті Гайтнер, занепокоєний нестабільністю євро і його впливом на американську економіку. А вже за два дні міжнародне рейтингове агентство "Мудіс" оприлюднить рейтинг Італії. У разі, якщо його буде знижено, на європейські ринки очікує нова хвиля падінь.

  Олександр Войтко, Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сирійська опозиція створює Національну раду
  Наступний матеріал
  У США заблукала кішка пройшла 3.000 кілометрів
  Теги: