news.ro

Імператор Японії завтра востаннє виступить із новорічним зверненням до своїх підданих

Через слабке здоров'я 83-річного монарха, придворні вирішили полегшити його новорічний графік

Принц Акіхіто народився 23 грудня 1933 року в родині тодішнього Імператора Хірохіто. Він був п'ятою дитиною, але першим хлопчиком, а отже - наступником трону. Акіхіто став першим кронпринцем, який здобував освіту у звичайній школі, а не вдома. Під час навчання в університеті він вирушив у турне країнами заходу. В його межах представляв свого батька на церемонії коронації британської королеви Єлизавети.

1959-го - у віці 25 років наступник престолу одружився на Мітіко Сьоді - доньці впливового борошномельного магната. І в такий спосіб порушив багатовікову традицію. За нею, монарші особи можуть одружуватися лише з представниками аристократичних родів. 1989 року помер Імператор Хірохіто, який посідав трон упродовж 62 років. Акіхіто став 125-м імператором Японії. 

Це єдина країна у світі, де ніколи не змінювалася монарша династія. Японський імператорський дім - керує країною понад 2,5 тис. років. Утім, керує монарх лише формально. Він виконує тільки представницькі функції та вважається символом держави. День народження монарха - загальнонаціональний вихідний. Цього дня він виходить на балкон імператорського палацу привітати підданих зі святом, під монаршою резиденцією збираються десятки тисяч людей.

/
/
/
/
/
/
/

Акіхіто захоплюється історією та біологією. Особливо його цікавить підводний світ. Він написав 25 наукових робіт про сімейство бичкових риб. Торік у серпні Акіхіто у зверненні до народу натякнув, що готовий передати владу своєму синові.

 “Мені вже пішов дев’ятий десяток. На щастя, я добре почуваюся. Але коли я зрозумію, що здоров’я погіршується, боюся, що мені буде складно виконувати обов'язки символа Держави так, як я робив це досі”, - заявив імператор Японії Акіхіто.

Слова "зречення" в цій заяві не звучало. Утім, японські ЗМІ одразу заговорили саме про це. Деякі навіть називають приблизну дату - 2018-й рік. Зречення престолу - не передбачено чинним японським законодавством. Востаннє імператор за життя залишав трон на початку 19-го століття. В уряді після заяви Акіхіто створили спеціальний експертний комітет, який має вирішити, чи може імператор зректися престолу. І якщо так, то як це зробити. В уряді можливість зречення розглядають неохоче. Пояснюють, що проти того, щоб такі випадки ставали правилом. Згідно з соцопитуваннями, 90% японців готові підтримати рішення монарха, якщо він все ж захоче за життя передати владу синові.

Арсен Цимбалюк, "5 канал".

Попередній матеріал
Штаб АТО: Троє українських бійців зазнали поранень
Наступний матеріал
У Стамбулі в мечеті відкрили стрілянину
Теги: