news.ro

Імператор Японії завтра востаннє виступить із новорічним зверненням до своїх підданих

Через слабке здоров'я 83-річного монарха, придворні вирішили полегшити його новорічний графік

Принц Акіхіто народився 23 грудня 1933 року в родині тодішнього Імператора Хірохіто. Він був п'ятою дитиною, але першим хлопчиком, а отже - наступником трону. Акіхіто став першим кронпринцем, який здобував освіту у звичайній школі, а не вдома. Під час навчання в університеті він вирушив у турне країнами заходу. В його межах представляв свого батька на церемонії коронації британської королеви Єлизавети.

1959-го - у віці 25 років наступник престолу одружився на Мітіко Сьоді - доньці впливового борошномельного магната. І в такий спосіб порушив багатовікову традицію. За нею, монарші особи можуть одружуватися лише з представниками аристократичних родів. 1989 року помер Імператор Хірохіто, який посідав трон упродовж 62 років. Акіхіто став 125-м імператором Японії. 

Це єдина країна у світі, де ніколи не змінювалася монарша династія. Японський імператорський дім - керує країною понад 2,5 тис. років. Утім, керує монарх лише формально. Він виконує тільки представницькі функції та вважається символом держави. День народження монарха - загальнонаціональний вихідний. Цього дня він виходить на балкон імператорського палацу привітати підданих зі святом, під монаршою резиденцією збираються десятки тисяч людей.

Акіхіто захоплюється історією та біологією. Особливо його цікавить підводний світ. Він написав 25 наукових робіт про сімейство бичкових риб. Торік у серпні Акіхіто у зверненні до народу натякнув, що готовий передати владу своєму синові.

 “Мені вже пішов дев’ятий десяток. На щастя, я добре почуваюся. Але коли я зрозумію, що здоров’я погіршується, боюся, що мені буде складно виконувати обов'язки символа Держави так, як я робив це досі”, - заявив імператор Японії Акіхіто.

Слова "зречення" в цій заяві не звучало. Утім, японські ЗМІ одразу заговорили саме про це. Деякі навіть називають приблизну дату - 2018-й рік. Зречення престолу - не передбачено чинним японським законодавством. Востаннє імператор за життя залишав трон на початку 19-го століття. В уряді після заяви Акіхіто створили спеціальний експертний комітет, який має вирішити, чи може імператор зректися престолу. І якщо так, то як це зробити. В уряді можливість зречення розглядають неохоче. Пояснюють, що проти того, щоб такі випадки ставали правилом. Згідно з соцопитуваннями, 90% японців готові підтримати рішення монарха, якщо він все ж захоче за життя передати владу синові.

Арсен Цимбалюк, "5 канал".

Попередній матеріал
Штаб АТО: Троє українських бійців зазнали поранень
Наступний матеріал
У Стамбулі в мечеті відкрили стрілянину
Теги:
Loading...