5.ua

Гуманітарну допомогу Україні може координувати ООН

  ООН готова долучитися до координації міжнародної гуманітарної допомоги для України. Про це під час телефонної розмови Президенту України Петру Порошенко заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, повідомляє прес-служба голови нашої держави.


  У повідомленні йдеться про те, що фахівці ООН долучаться до координації дій з Міжнародним комітетом Червоного хреста – з метою дотримання норм міжнародного права.

  Своє бачення ймовірного розвитку подій з російським гуманітарним вантажем оприлюднили і у адміністрації Президента. За словами прес-секретаря голови держави Святослава Цеголка, ймовірні три варіанти. Перший – під виглядом доправлення допомоги можливе вторгнення на територію України. Другий варіант – провокація з вантажем вже на території Харківської області. І третій – колона рухатиметься територією, що підконтрольна бойовикам, але перед цим прикордонники та група ОБСЄ на українсько-російському кордоні зможуть просканувати вантаж.

  Будь-яка гуманітарна місія в Україну повинна бути узгоджена з владою. Інакше - вона стане зазіханням на державний суверенітет. Про це заявив головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО у Європі Філіп.

  Червоний хрест не прийме гуманітарного вантажу від Росії, якщо його переправлять до України через контрольовані сепаратистами пункти перетину кордону. Про це на брифінгу заявила генеральний секретар Товариства Червоного хреста України Алла Хабарова.

  Попередній матеріал
  Матч "Дніпро"-"Хайдук" відбудеться на НСК "Олімпійський"
  Наступний матеріал
  РНБО: Українські війська атакуватимуть "путінський конвой", якщо це буде потрібно
  Теги:
  Loading...