Гучний скандал у британській пресі

  Гучний скандал у британській пресі. Один із тамтешніх таблоїдів - "Ньюс оф зе волд" - звинувачують у незаконному прослуховуванні приватного телефону. Журналісти - за допомогою приватного детектива - вдерлися до автовідповідача мобільного телефону дівчинки, яка зникла безвісти. Їхні дії - зашкодили слідству та дали родичам хибну надію - що дитина жива.

  Міллі Доулер було 13 років, коли її востаннє бачили живою. Дівчина зникла на шляху зі школи. 2002-го року її шукали по всій Британії. Жодних зачіпок. Загадкова історія не сходила із перших шпальт. До пошуків сенсації долучився і таблоїд "Ньюс оф зе ворлд". Його редакторка найняла приватного детектива. Той - вдерся до автовідповідача на мобільному телефоні зниклої дівчини. Родичі Міллі - про всяк випадок - продовжували надсилати туди повідомлення. Вишукуючи сенсацію, детектив стер частину послань, які - на його думку - не становили інтересу. Поліція це помітила і припустила - власниця телефону ще жива і сама стирає повідомлення.

  Том Вотсон, член парламенту, лейборист: "Втручання до приватного життя родини Доулерів у той час, коли в них зникла дитина - це жахливий вчинок. Він переносить прослуховування телефону - до іншої категорії злочинів. Це дуже серйозний кримінальний проступок".

  До сумнівного вчинку журналістів докопалися їхні ж колеги - з видання "Гардіан". Вони зацікавилися старою справою наприкінці червня, коли засудили убивцю Міллі Доулер. Ним виявився - Леві Белфілд, який уже відбуває два довічні терміни за подібні злочини.

  Потерпілий: "Поховати свою дитину - страшно, але знати, що вона померла у такий спосіб - просто нестерпно".

  За два тижні після суду батьки Міллі дізналися, що автовідповідач чистив приватний детектив. Згадали про хибні надії і вирішили позиватися проти газети.

  Марк Льюїс, адвокат родини Доулерів: "Це огидно та неприйнятно. У мене просто не вистачає слів описати, наскільки були вражені батьки. "Ньюз оф зе Ворлд" без жодних докорів сумління дали наказ приватному детективу влізти до телефону розшукуваної дівчини. А він - без зайвих питань це виконав".

  Цього детектива - Гленна Малкера - не вперше залучають до подібних оборудок. 2007-го він навіть відсидів у в`язниці за прослуховування телефонів працівників Букінгемського палацу. Його теж замовив "Ньюс оф зе ворлд". Це ж видання обвинувачують у прослуховуванні телефонів колишнього прем`єр-міністра Джона Прескота та акторки Сьєнни Міллер. Утім, досі жодні закиди не викликАли такого резонансу, як справа Міллі Доулер.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Свій винахід у США презентуватимуть одеські студенти
  Наступний матеріал
  У навколосвітню подорож вирушать українець та хорват
  Теги: