Грузія звинувачує у загибелі спортсмена оргкомітет Олімпіади

  Грузія звинувачує організаторів Олімпійських ігор у загибелі спортсмена Нодара Кумаріташвілі. На думку міністерства молоді та спорту, Ванкувер погано підготувався до проведення змагань, це і спричинило трагедію. Ванкуверський організаційний комітет називає звинувачення безпідставними. Спецкомісія уже обстежила трасу, де загинув саночник, і порушень не виявила. Утім, грузинська сторона вимагає ретельного розслідування. Міжнародний олімпійський комітет висловив співчуття родичам та друзям загиблого. На відкритті змагань Кумаріташвілі вшанували хвилиною мовчання.

  Помилка спортсмена чи недбалість організаторв? Хто винен у смерті 21-річного саночника із Грузії? Ці запитання затьмарюють святковий настрій відкриття Олімпіади у Ванкувері. І найбільше хвилюють - самих грузинів. Трагедія сталася під час тренувань. Нодар Кумаріташвілі не впорався з керуванням і на швидкості 140 км за годину врізався у металеву колону. Лікарі не змогли допомогти.

  Ґеорґий Ґалдава, заступник керівника департаменту спорту при Міністерстві молоді та спорту: "Нодар Кумаріташвілі належав до першої півсотні найкращих атлетів, і це дуже висока позиція. Хочу наголосити, що причина його смерті досі не встановлена, і наша делегація не хоче змагатися на цьому треку, де загинув Нодар. Цей трек був погано оснащений, і причину трагедії має встановити розслідування. Уже невдовзі ми повинні довідатися - що спричинило цей фатальний інцидент". 

  Після загибелі товариша грузинська команда мала намір узагалі відмовитися від участі в іграх, утім зрештою вирішила змагатися в пам`ять про Нодара. Вийшов зі змагань лише саночник Леван Гурешидзе, друг дитинства загиблого. На Олімпіаду вони приїхали разом. Востаннє спортсмен-саночник гинув під час олімпійських змагань у 1964-му році.

  Пишну церемонію відкриття Олімпіади також присвятили загиблому спортсмену із Грузії. Зимові Олімпійські ігри, 21-ші в історії, у Канаді проводять утретє. Незвичний для Олімпіади факт - церемонію відкриття провели у закритому приміщенні, на стадіоні "БІ Сі Плаза". Факел запалили чотири найвидатніші канадські спортсмени сучасності. Далі традиційно спалахнув мальовничий феєрверк.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Китай зустрічає Новий рік за Східним календарем
  Наступний матеріал
  Москва вимагає від Болгарії роз`яснень щодо планів розміщення систем ПРО
  Теги: