"Грінпіс" виступив проти перевезення радіоактивних відходів

  Активісти "Грінпісу" - проти атомної енергії. Про це вони недвозначно заявили сьогодні, влаштувавши акцію протесту на фрацузькій залізничній станції Валонь. Звідти за кілька хвилин має відбути так званий "атомний потяг", що повезе ядерні відходи до сховища в Німеччині.

  Бійкою з поліцією завершилася сьогоднішня акція французьких екологів. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. Нову хвилю протестів спровокував 12-й рейс атомного потяга "Кастор". Активісти упевнені - радіоактивні відходи загрожують екології та здоров`ю людей. Днями вони вже намагалися завадити відправленню вантажу. Кілька людей пробралися на склад, де зберігалися контейнери. Утім, охорона завадила планам "зелених".

  Яник Русселет, представник організації "Грінпіс": "Залізнична компанія не повинна довіряти запевненням у безпечності вантажу. Ми вже втомилися про це говорити. Потрібне відкрите обговорення умов перевезення та небезпеки для персоналу та пасажирів інших потягів".

  Не раді ядерному потягу і в Німеччині. Хоча туди він прибуде ще нескоро, рух "Зупинимо Кастор!" уже провів акцію протесту в Берліні. Мітингувальники, багато з яких були у спецодягу для захисту від радіації, котили вулицею діжки, які імітували контейнери з радіоактивними відходами. Очолювала демонстрацію вантажівка, яку зробили схожою на потяг "Кастор".

  Німецька протестувальниця: "Уряд пообіцяв припинити виробництво атомної енергії, але я їм не вірю. Вони закрили сім станцій, але решта - працюють!"

  Атомний потяг із 11 вагонів везе з Франції до Німеччини 150 тонн відпрацьованого урану. Відходи збираються доправити до німецького міста Горлебен. Тамтешнє сховище - планують перетворити на атомне кладовище, де відходи зможуть безпечно зберігатися сотні тисяч років. Компанія "Арева", яка відправляє відходи, переконана - вантаж надійно захищений та не становить жодної небезпеки для довкілля.

  Крістоф Нюно, представник компанії "Арева": "Під час переробки відходів ми контролюємо рівень радіації. Уран зберігається у скляних контейнерах - таким чином він не контактує з довкіллям. Тому ми переконані в тому, що перевозити уран до Німеччини - абсолютно безпечно. Це не становить загрози ані для людей, ані для природи".

  Активісти обіцяють протестувати протягом всього маршруту потяга - а він має подолати понад 2 тисячі кілометрів. Утім, альтернативи створенню ядерних кладовищ "зелені" поки що не мають. Тож, попри їхні протести - радіоактивні відходи й надалі звозитимуть до спеціальних сховищ.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Єдину службу екстреної допомоги 112 обіцяють ввести в дію до Євро-2012
  Наступний матеріал
  В Італії внаслідок потужних злив і зсувів ґрунту загинули троє осіб
  Теги: