Греція готується до інспекції з Єврокомісії, МВФ та Європейського центробанку

  До масштабної ревізії готується Греція. Вже сьогодні в Афінах очікують на прибуття інспекторів з Єврокомісії, МВФ та Європейського центробанку. Вони мають перевірити, наскільки ефективно грецька влада розпоряджається кредитними грошима. А також - як греки реалізують анонсовані скорочення держбюджету.

   Офіційні Афіни намагаються поліпшити економічну ситуацію в країні. Зокрема, напередодні парламент ухвалив новий податок на нерухомість. Греки зустріли нововведення протестами.

  Візит делегатів Європейського центробанку, Єврокомісії та МВФ - так званої "Трійки" - вирішить долю Греції, адже від їхнього рішення залежить, чи отримають Афіни черговий транш кредиту. Йдеться про 8 мільярдів євро, без яких Греція збанкрутує вже за кілька тижнів. Тож представники провладної партії у грецькому парламенті наполягали: новий податок на нерухомість необхідно ухвалити до приїзду високих гостей. Втім, на момент голосування одностайності серед народних обранців не було.

  Філіпос Пецалнікос, спікер парламенту Греції: "Усього проголосували 297 депутатів. 155 з них - висловилися за новий податок на нерухомість. Більшістю голосів закон про оподаткування нерухомості ухвалено".

  Поки депутати обговорювали новий податок, під стінами парламенту не припинялися акції протесту. На рішення народних обранців чекала понад тисяча людей. Серед них - комунальники, енергетики,  податківці та просто небайдужі. Своє обурення нововведенням вони висловили, жбурляючи пляшки та каміння у поліцейських. Силовики - відповіли сльозогінним газом. Найактивнішї маніфестанти потрапили за грати.

  Поліцейські, що розганяли демонстрантів, і самі схильні критикувати владу за неефективні спроби заощадити гроші. За кілька годин до голосування у парламенті під його стінами правоохоронці влаштували власну акцію протесту. Виступали проти скорочення робочих місць, зниження премій та недостатнє фінансування дільниць

  Нікос Тассулас, офіцер поліції: "Як і усі інші громадяни країни, співробітники поліції зіткнулися із зубожінням. Ми не можемо прогодувати родини, не здатні заплатити свої борги та кредити, а банки виправдань не розуміють. Влада повинна вжити заходів, щоби покращити ситуацію. Урядовці хочуть, щоби ми забезпечували порядок під час демонстрацій, але ми відчуваємо абсолютно те саме, що й протестувальники і маємо ті ж самі проблеми".

  Влада Греції намагається знайти вихід з фінансової кризи вже не перший місяць. Допомогти у цьому мали мільярдні кредити від ЄС та МВФ. Афіни пообіцяли кредиторам скоротити дефіцит бюджету і запровадити низку економічних реформ. Це спровокувало хвилю народного обурення. За останні місяці у Греції протестували вже чи не усі верстви населення: студенти, пенсіонери, педагоги, медики, транспортники. Головні профспілки країни обіцяють продовжити боротьбу і погрожують новими страйками.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Брітні Спірс провела концерт у Києві
  Наступний матеріал
  У Франції страйкують вчителі
  Теги: