Горана Хаджича екстрадували до Гааги

  Літак із Гораном Хаджичем приземлився в аеропорту Роттердама. Про це повідомляють кореспонденти "Ройтерс". Перед цим Хаджичу дозволили попрощатися із родиною.

  Колишнього лідера хорватських сербів Горана Хаджича - екстрадують до Гааги. Там він постане перед Міжнародним трибуналом з питань колишньої Югославії. Хаджич - останній із тих, кого розшукувала ООН за воєнні злочини в колишній Югославії. Перед екстрадицією звинувачуваному - дозволили відвідати невиліковно хвору матір та вагітну доньку.

  Тома Філа, адвокат Горана Хаджича: "Я тримаю в руках ордер на арешт і рішення про екстрадицію. Горан Хаджич підписав ці папери і не подаватиме апеляції. Його перевезуть до Гааги після того, як він попрощається з родиною. Точного часу я не знаю - у будь-який момент від вечора п`ятниці".

  Горан Хаджич був другим президентом самопроголошеної республіки Сербська Країна на території Хорватії. Трибунал звинувачує його у воєнних злочинах та злочинах проти людства, скоєних у 1991-93 роках, коли Хаджич був лідером хорватських сербів. Йому інкримінують переслідування людей через політичні, расові та релігійні відмінності, вбивства, катування та депортації. Загалом - це 14 статей. Хаджича затримали 20 липня. Він переховувався 7 років. Прокурор Сербії з військових злочинів Володимир Вукчевич заявив, що на слід Хаджича вдалося вийти завдяки художньому аукціону. Слідство вважає, що на ньому Хаджич намагався продати картину роботи Модільяні.

  Володимир Вукчевич, прокурор Сербії з військових злочинів: "Прорив у пошуках Горана Хаджича стався, коли він намагався продати полотно Модільяні. Ми зрозуміли, що в нього закінчуються гроші. Тож почали ретельно вивчати його контакти та зв`язки".

  Картина, про яку йдеться - "Портрет чоловіка", датована 1918 роком - востаннє виставлялася 4 роки тому. Відтоді - належить "невідомому сербському колекціонеру". Утім, адвокат Хаджича запевняє, що той не володів роботами Модільяні, тож не міг їх продавати.

  Тома Філа, адвокат Горана Хаджича: "Немає ніякого Модільяні, Хаджич не намагався його продати. Якби він продав таке рідкісне полотно, слідчі б ніколи його не впіймали. Це найкращий доказ того, що картини Модільяні - не існує".

  Пошук і екстрадиція військових злочинців колишньої Югославії були необхідною умовою для вступу Сербії до Євросоюзу. Окрім Хаджича, вже заарештовані екс-командувач армією боснійських сербів Ратко Младич і колишній президент Республіки Сербської Радован Караджич.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї з розщелини між будинками врятували 13-річного хлопчика
  Наступний матеріал
  Прокуратура Криму вчетверте затримала Файнгольда
  Теги: