Головування у ЄС перейшло від Словенії до Франції (РОЗШИРЕНО)

  Відсьогодні і упродовж наступних шести місяців в Європейському Союзі головуватиме Франція. Опівночі ці повноваження перейшли офіційному Парижу від Словенії. Сьогодні ввечері в самому серці французької столиці - біля Труімфальної арки - пройде урочиста церемонія. Її відвідають президенти Єврокомісії та Європарламенту, а також глава уряду Словенії.

  Глобальні енергетичні проблеми, захист довкілля, європейська система оборони та імміграція - такі пріоритети окреслила для себе Франція на час головування у ЄС. У спадок Саркозі отримає також проблему світової економічної кризи та ірландської відмови від ратифікації Лісабонського договору. Європу вже  майже місяць лихоманить від протестів через високі ціни на пальне, а Ірландія раніше відмовилася підтримати Лісабонську угоду, таким чином заблокувавши увесь процес переходу на замінник Євроконституції. Після відмови ірланців Польща вже відтермінувала підписання документу.

  Ніколя Саркозі, Президент Франції: "Так, ірландське "ні" зробило наше завдання складнішим. Тому найперше, що ми повинні зробити, - не дозволити проблемі ускладнитися і продовжити процес ратифікації. Йдеться, передусім, про наших чеських друзів. Щодо розширення ЄС, то це питання не на часі, поки Європа не розбереться зі своїми інституціями. Ми вже здійснили розширення і це було помилкою. Я не проти розширення на Схід, але спершу ми маємо реформувати Європейський Союз".

  Саркозі вважає: єдину Європу будували неправильно. Адже останні реформи ЄС направлені на те, що великі держави матимуть більший вплив у Союзі, а громадяни дрібних будуть менш захищеними. Розвіювати сумніви та страхи європейців президент Франції збирається особисто. Вже одинадцятого липня він вирушить з візитом до Ірландії.

  Петер Гамбель, Редактор журналу "Фортьюн" у Європі: "Повідомлення, яке Франція просуватиме наступні півроку, таке: "Європа знову на порядку денному, її політика серйозна та впливова, Європа повернеться на світову арену". І найголовніше для французів - їхня країна знову у керма".

  Серед інших пріоритетів Франції - "Середземноморський союз". Це проект, до якого залучені колишні французькі колонії, як наприклад Сірія, Марокко чи Алжир. Саркозі прагне розширити торгові, транспортні та енергетичні зв`язки між ними та ЄС. На тринадцяте липня запланували Середземноморський саміт. Зустріч лідерів сорока чотирьох країн має стати чи ненаймасштабнішою подією французького головування. 

  Дар`я Тарадай, Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тимошенко: Інфляція таки переможена
  Наступний матеріал
  У Іспанії знешкодили російсько-українську банду
  Теги:
  Loading...