Головування у ЄС перейшло до Угорщини

  Головування у Європейському союзі офіційно перейшло до Угорщини. Прапор ЄС передав у руки угорського прем`єра - прем`єр-міністр Бельгії, яка головувала у спільноті останні півроку. Урочистості відбулися у купольній залі парламенту у Будапешті.

  Уже відбулася перша зустріч президента Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу із главою угорського уряду Віктором Орбаном. Він окреслив головне завдання Угорщини на час президентства - це здійснення економічної антикризової політики. На зустрічі політики обговорювали і новий угорський закон щодо ЗМІ, який у Брюселі розцінюють як недемократичний.

  Не допустити повторення глобальної фінансової кризи обіцяє прем`єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Саме це він назвав головним пріоритетом своєї держави на час головування у Європейському Союзі  - воно припадає на перше півріччя 2011-го року. Чільник уряду уже зустрівся із главою Єврокомісії. Обговорили - не лише політичні та економічні питання, але й резонансний закон щодо засобів масової інформації, який може затьмарити президентство Угорщини у Євросоюзі.

  Жозе-Мануель Баррозу, президент Єврокомісії: "Принцип свободи преси є священним для ЄС. А медіа-плюралізм - фундаментальне правило нашого бачення європейського суспільства. Прем`єр-міністр Угорщини запевнив мене, що закон запровадять із цілковитою повагою до цінностей ЄС, пов`язаних зі свободою преси і нашим законодавством. Крім того, пан Орбан дав зрозуміити, що до закону внесуть поправки, якщо Єврокомісія визнає це необхідним після вивчення документа".

  Нововведення у ЗМІ викликали жорстку критику єврочиновників. Закон передбачає колосальні штрафи, майже у мільйон доларів. Зокрема - за неправильне висвітлення теми насильства, інтимних стосунків чи вживання алкоголю. А також - за незбалансовану інформацію про суспільно важливі події. Це визначення противники називають нечітким і вимагають переглянути закон, який вважають недемократичним. Прем`єр-міністр - не згоден із опонентами. Він запевняє, що в інших державах ЄС вже існують подібні правила і його уряд змінить закон, лише коли це зроблять інші країни.

  Віктор Орбан, прем`єр-міністр Угорщини: "Чи це економіка, чи публічне управління, чи медіа - всі дискусії повинні базуватися на здоровому глузді і розумних аргументах, які ми і будемо обговорювати. Жодні кампанії, жоден тиск, якими б потужнимм вони не були, не змусять нас внести зміни до закону, якщо не буде розумних обґрунтувань для цього".

  Угорщина перейняла президенство у Європейському Союзі першого січня, утім офіційну церемонію провели на кілька днів пізніше - шостого січня у будівлі парламенту в Будапешті. Прем`єр-міністр Бельгії, яка завершила головування у ЄС, передав прапор спільноти прем`єр-міністрові Угорщини. До першого липня офіційний Будапешт відповідатиме за організацію і проведення більшості зустрічей у раді Європейського Союзу. На друге півріччя 2011-го президентство у ЄС перейме Польща. 

  Нонна Стефанова, Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У Саудівській Аравії птаха підозрюють у шпигунстві
  Наступний матеріал
  Масова загибель птахів в Італії
  Теги: