Фото із відкритих джерел

Головним питанням Ради ЄС із закордонних справ знову буде Україна

  У понеділок у Люксембурзі пройде Рада ЄС із закордонних справ, першим і головним питанням якої буде ситуація в Україні.


  Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на високопоставленого європейського чиновника.

  "У Євросоюзі уважно стежать за розвитком обстановки в Україні, не тільки у військовому плані, але також і в політичному і дипломатичному", - повідомив співрозмовник агентства на умовах анонімності.

  За його словами, Рада ЄС 23 червня буде виробляти свої рішення, виходячи з поточної ситуації, яка в Україні змінюється постійно.

  Він зазначив, що буде "дуже цікаво знати реакцію сепаратистів і російської влади" на зміст мирного плану президента Петра Порошенка.

  Сесія ПАРЄ відкриється "українським питанням"                                           

  Джерело дало зрозуміти, що в ЄС з цією реакцією пов'язують питання про подальше розширення санкцій Євросоюзу стосовно Росії. У Люксембурзі, зазначив він, Рада ЄС дасть оцінку розвитку ситуації на місці після оголошення плану Порошенка і зробить в понеділок адекватний висновок.

  Представник ЄС пояснив, що в санкціях Євросоюзу проти Росії треба "робити різницю між другою і третьою фазами". "Третя фаза", це ясно, знаходиться в компетенції глав держав і урядів. Досі цю тему обговорювали вони. Вони займалися її підготовкою, і їм вирішувати, якщо виникне така потреба, що треба буде робити далі. Роботу по "другій фазі" забезпечували в основному міністри закордонних справ, хоча цим займалася і Європейська Рада. Тому в понеділок у Люксембурзі обговорюватиметься головним чином "друга фаза", - пояснив єврочиновник.

  Що стосується "третьої фази", то, за його словами, міністри закордонних справ дадуть свої оцінки, далі Європейська Рада їх розгляне і може прийняти рішення. За його словами, ключовим аспектом для "третьої фази" може стати російська реакція на мирний план українського президента.

  Ще одним питанням Ради ЄС будуть наслідки невизнання Криму.

  "Ми повинні бути послідовними: якщо ми не визнаємо анексію Криму, ми не можемо визнавати владу, яка там знаходиться. Для нас Крим - як і раніше частина української території, і, як наслідок, якщо мова йде про продукцію, товари, їх сертифікації або видачу паспортів, це мають бути паспорти, видані українською владою, і товари та послуги, сертифіковані українськими властями", - сказав представник ЄС.

  Разом з тим, в той же день інший високопоставлений європейський чиновник заявив представникам ЗМІ, що ЄС не планує вводити повну заборону на товари з Криму. Він уточнив, що мова йде про те, що ці товари "не користуватимуться торговими преференціями", передбаченими угодою про вільну торгівлю ЄС-Україна.

  Представники Європейської зовнішньополітичної служби підтвердили, що новий міністр закордонних справ України Павло Клімкін візьме участь у засіданні цієї Ради ЄС на запрошення глави європейської дипломатії Кетрін Ештон.

  Керівники МЗС країн ЄС планують схвалити рішення про завершення технічних процедур з підготовки до підписання угоди про асоціацію з Україною, що відкриє можливість для підписання цього документа 27 червня під час саміту ЄС у Брюсселі.
  Попередній матеріал
  Проросійські бойовики нападають на українців в умовах перемир'я
  Наступний матеріал
  Бойовики-суніти захопили військовий аеродром в Іраку