Головні претенденти на папський престол - кардинали з Африки та Америки [відео]

  До виборів нового Папи Римського готується католицький світ. Напередодні Бенедикт XVI несподівано заявив, що залишить Святий Престол 28-го лютого. Упродовж кількох тижнів Ватикан має обрати нового понтифіка. Серед головних претендентів - кардинали з Нігерії, Ґани та Канади.

  Вперше за шістсот років чинний понтифік оголосив, що зрікається престолу за станом здоров’я. 

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Я скликав вас, щоби повідомити про рішення, надзвичайно важливе для життя церкви. Після того, як я неодноразово сповідався Богу, я дійшов висновку, що мої сили через похилий вік недостатні для того, щоби посідати папський престол".

  Іще не встиг Бенедикт XVI офіційно зректися престолу, як експерти почали активно обговорювати кандидатури йому на заміну. Це нігерійський кардинал Френсіс Арінзе, перший кардинал Ґани Пітер Тарксон і кардинал з Канади Марк Велле. Остаточну кандидатуру у березні обере конклав. Поки ж не лише пілігрими, але й політики із десятків держав світу дякують Бенедикту XVI за роки понтифікату і відзначають його мужність у цьому рішенні.

  Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини: "Коли Йозефа Ратцінґера майже 8 років тому обрали головою католицької церкви - ми, німці, дуже пишалися нашим співвітчизником, що вперше за багато сторіч зійшов на цей престол".

  Після офіційного зречення Бенедикт XVI відбуде у літню резиденцію, а далі - в один із монастирів Ватикану. Чим займатиметься папа "у відставці" - теж предмет роздумів для католиків цілого світу.

  О. Сергій Захарченко, представник католицького медіа-центру: "Святійший отець Бенедикт XVI - дуже сильний догматик, людина, яка має глибинні знання в богослов‘ї, тому, як кажуть, безробітним він не залишиться".

  Бенедикт XVI, в миру - Йозеф Ратцінґер, став одним із найстаріших понтифіків в історії. До папського сану очолював Конгрегацію доктрини Віри - наступницю Святої інквізиції. Одним із найбільших скандалів за часів його папства стали викриття католицьких священиків у кількох державах світу, що чинили сексуальне насильство над дітьми. Це поглибило кризу у католицькій церкві, яку доведеться долати наступному папі.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кабмін затвердив нову редакцію ПДР
  Наступний матеріал
  Екс-президента Киргизстану заочно засудили до 24 років колонії
  Теги:
  Loading...