Фото з Facebook Арсенія Яценюка

Голова СК РФ заявив, що Яценюк воював у Чечні проти російських військ

Голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у 1994-1995 роках воював у Чечні проти російських військ.

"За даними слідства, Арсеній Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях, що відбувалися 31 грудня 1994 року на площі Мінутка в місті Грозний і в лютому 1995 року в районі міської лікарні № 9 міста Грозний, а також в тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії в Жовтневому районі міста Грозний 7 січня 1995 року", - цитує Бастрикіна Meduza.

"За наявними у нас даними, Арсеній Яценюк в числі інших активних учасників УНА-УНСО в грудні 1995 року нагороджений вищою нагородою Джохара Дудаєва "Честь нації" за знищення російських військовослужбовців", - запевнив голова СК РФ. Журналісти видання ніяк не прокоментували цієї "сенсаційної" заяви: "Ми просто наводимо слова Бастрикіна", - зазначено у повідомленні.

У березні 2014 року СК РФ завів справу на Дмитра Корчинського, Олега Тягнибока, Дмитра Яроша та інших українських діячів та політиків праворадикального спрямування. За версією російських слідчих, всі вони воювали в Чечні на боці бойовиків в 1994-95 роках. У серпні 2015 СК РФ оголосив про завершення розслідування справи. Ім'я Яценюка в цьому контексті згадується вперше.

Згідно з офіційною біографією Арсенія Яценюка, опублікованою на сайті українського Кабінету міністрів, у період, про який говорить Бастрикін, Яценюк навчався на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та був президентом юридичної фірми "ЮРЕК-ЛТД".

Попередній матеріал
Андрієвський: На сьогодні єдність у коаліції є
Наступний матеріал
Президент має зустрітися з кожною фракцією коаліції - Кужель