Фетуллах Гюлен
Фетуллах Гюлен 5 канал

Гюлен готовий прийняти екстрадицію зі США до Туреччини

"Навіть якщо там мене захочуть вбити, я готовий відійти до Бога та пророків", – заявив проповідник

Турецький проповідник Фетуллах Гюлен готовий прийняти екстрадицію до Туреччини, у разі якщо влада Сполучених Штатів прийме таке рішення. Про це сам 79-річний релігійний лідер заявив під час одного зі своїх інтерв'ю з журналістами у США, передає "5 канал".

Відповідне рішення Гюлен оголосив у зв'язку зі звинуваченнями турецького уряду в тому, що він нібито збирається тікати до Канади. "Якщо Сполучені Штати вважають за доцільне видавати мене, я поїду. Навіть якщо там мене захочуть вбити, я готовий відійти до Бога та пророків. Думаю, Ердоган не зможе довго ігнорувати людей, якщо прагне залишитися при владі. Врешті-решт він змириться, як усі диктатори", – зазначив він.

Влада Туреччини на чолі з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом звинувачують Гюлена у підбурюванні до спроби військового перевороту, який стався влітку 2016 року. Тоді загинули більше 200 людей, близько 37 тисяч заарештували та ще 100 тисяч втратили роботу. На батьківщині Гюлена вже затримали кількох його родичів, а самого проповідника прокуратура заочно засудила до двох довічних ув'язнень та видала ордер на арешт. Наразі Фетуллах Гюлен проживає у США.

Дивіться також фотогалерею:

Вибух у Туреччині: перші світлини з місця інциденту

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Китай здійснив першу квантову телепортацію з поверхні Землі на орбіту
Наступний матеріал
В Україні стартувала вступна кампанія: що треба знати абітурієнтам