rian.com.ua

"Гідний вибір": у Польщі офіційно знизили пенсійний вік

Таким чином, було скасовано пенсійну реформу Туска, запроваджену ще 2012 року

Від 1 жовтня у Польщі набув чинності закон, який передбачає зниження пенсійного віку. Для чоловіків – з 67 років до 65, а для жінок – з 67 років до 60. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зауважимо, що відповідний закон скасовує пенсійну реформу уряду Дональда Туска 2012 року. Тоді пенсійний вік для жінок і чоловіків підвищили до 67 років.

"Польський уряд дає полякам право вибору. Якщо хтось матиме бажання працювати довше, то може це зробити. Знижуючи пенсійний вік до 60 років для жінок і 65 для чоловіків, ми повертаємо нашим землякам гідний вибір", – прокоментувала рішення глава польського уряду Беата Шидло.

За її словами, бюджет Польщі має кошти на повернення нижчого пенсійного віку, а фонду соціального страхування не загрожує банкрутство. У ньому є достатньо коштів для погашення зростаючих пенсійних виплат, запевнила Шидло.

Крім того, вона додала, що зниження пенсійного віку було виконанням обіцянки партії "Право і Справедливість" перед парламентськими виборами 2015 року.

А от віце- прем'єр-міністр, міністр розвитку Польщі Матеуш Моравецький уточнив, що на зниження пенсійного віку у бюджеті країни на наступний рік додатково заклали 10 мільярдів злотих (понад $2,7 млрд). Згідно розрахунків, наступного року на пенсію в Польщі вийдуть 330 тисяч людей.

Довідка: 2012 року уряд Дональда Туска ухвалив закон про поступове підняття пенсійного віку. Таким чином, чоловіки мали виходити на пенсію у 67 років вже з 2020 року, а жінки – з 2040 року. Такий крок урядовці пояснювали демографічною кризою у країні. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Вона і молоді дасть фору": як 101-річна бігунка стометрівку долала – фото

Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур

Попередній матеріал
Жахлива пожежа у Запоріжжі: поліція заарештувала власницю горе-хостелу
Наступний матеріал
У США оголосили 5-денну жалобу через стрілянину у Лас-Вегасі
Loading...