Ірак_ІДІЛ 5.ua

Героїчна битва за "столицю ІДІЛ": офіційно почалася найскладніша операція в історії Іраку

Наразі у місті заблоковані 2,5 мільйони людей

В Іраку офіційно розпочалася битва за місто Мосул, так звану "столицю" терористичної організації "Ісламська держава". Міжнародні спостерігачі називають цю операцію найскладнішою в історії Іраку. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, наразі у місті заблоковані 2,5 мільйони людей. Бойовики звели шість ліній оборони та зосередили в місті до 10 тисяч бійців.

Офіційна заява

Про початок операції зі звільнення Мосула від терористів оголосив прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді у своєму телевізійному зверненні. Він пообіцяв, що місто повернуть під урядовий контроль уже до кінця року.

"Шановні громадяни та сини Мосула. Сьогодні я оголошую про початок героїчної операції за звільнення цього величного міста від ярма терористів "Ісламської держави". Всі релігії об'єдналися цього дня заради боротьби з бойовиками. Із божою допомогою, ми звільнимо місто, відбудуємо його і знову житимемо разом. Як я й обіцяв, цей рік буде роком перемог", – зазначив Хайдер Аль-Абаді.

Початок операції

Як стало відомо, бойові дії розпочалися о п'ятій годині ранку. Іракська авіація та сили Міжнародної антитерористичної коаліції завдали серію повітряних ударів по позиціях терористів. Відповідно до планів військового командування, Мосул атакують із трьох боків одночасно.

Зазначається, що в операції беруть участь Збройні сили Іраку, сунітські племена, шиїтські сили народної мобілізації, курдські загони "Пешмерга" та сили самооборони, сформовані з представників ассирійської та єзидської меншостей.

Перші успіхи

Уже відомо про перші успіхи операції. Курдські загони перші пішли на штурм позицій і за кілька годин відбили в них 7 населених пунктів на околицях.

"Наші сили перші просунулися у бік ворожих позицій. Зараз ми тримаємо ці стратегічні території, доки не підійде регулярна армія. Наш моральний дух дуже високий. Терористи "Ісламської держави" зазнали значних втрат, і вони дуже слабкі. А отже, їхня поразка – це лише питання часу", – повідомив командир курдських сил "Пешмерга" Шван Іхсан.

Плани командування

Як стало відомо, учасники операції домовилися про те, що курди та шиїтські підрозділи не заходитимуть до самого міста, адже це може спровокувати спротив із боку місцевого сунітського населення.

Крім того, сили безпеки планують відкрити гуманітарний коридор для мешканців міста, коли урядові війська впритул до нього наблизяться. Силовики переконані, що 2,5 мільйони цивільних можуть серйозно загальмувати наступ. Однак зараз головна задача – вибити бойовиків з околиць та закрити їх у місті.

Ілія Куса, "5 канал"

Попередній матеріал
Цього тижня Верховна Рада має "невідкладно" розглянути проект Держбюджету-2017 – Парубій
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони України з питань АТО Андрія Лисенка – завершено

В Іраку за день знищили понад 120 терористів "Ісламської держави"

"Ісламська держава" взяла на себе відповідальність за кривавий теракт у Кабулі

Експерт: Врешті-решт "Ісламська держава" припинить існування, але тероризм перезасновується

Військові сили Іраку готуються звільнити від терористів "Ісламської держави" місто Фаллуджа