Паспорт
Паспорт фото із соцмереж

Геращенко розповіла, скільки українців емігрували до РФ за 2,5 роки

  За словами першого заступника голови ВР, за 2,5 роки статус біженців у Росії отримало близько 350 українців

  За даними Міністерства закордонних справ Росії, у період з 2014 по 2016 рік російське громадянство отримали майже 170 тисяч українців. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

  "Разом з МЗС України нам таки вдалося дотиснути й отримати від РФ інформацію стосовно тих громадян України, які набули громадянства РФ і статусу біженців. Отже, згідно з нотою МЗС РФ, у період з 2014 по 2016 рік громадянства Російської Федерації набуло майже 170 тисяч громадян України", – написала Геращенко.

  Зазначається, що у 2014 році російське громадянство отримали 24 тис. 141 особа, у 2015 році – 67 тис. 400 осіб, за 9 місяців 2016 року - 75 тис. 497 осіб.

  "На жаль, нам не дали інформації, скільки з цих громадян виїхали з окупованого Донбасу, й очевидно, що переважна більшість вказаних громадян – це паспортизація кримчан, яких масово роблять громадянами РФ. Тепер ми будемо вимагати інформації, скільки з цих нових громадян РФ – кримчан і скільки пенсіонерів", –зазначила Геращенко.

  Крім того, за 2,5 роки статус біженців у Росії отримало близько 350 українців. Зокрема, у 2014 році – 240 осіб, у 2015-му – 84 особи, у 2016-му – 31 особа.

  "Примітно, в отриманій нами інформації від МЗС РФ кількість біженців трохи відрізняється від довідки місячної давності", – додала вона.

  Нагадаємо, 15 січня, в міжнародному автомобільному пункті пропуску "Гоптівка", що в Харківській області, дві громадянки Росії попросили статус біженців в Україні.

  Попередній матеріал
  Теракт у військовому таборі Малі: кількість жертв зросла до 80 осіб
  Наступний матеріал
  У Криму окупанти масово звільняють працівників заводу "Кримський титан" - розвідка
  Loading...
  Сеїтаблаєв: Коли повертатимемо Крим, усі зрадники доводитимуть своє право на громадянство - відео

  Сеїтаблаєв: Коли повертатимемо Крим, усі зрадники доводитимуть своє право на громадянство - відео

  Після скандалу з убивством біженців Кремль знову заговорив про перемир’я в Сирії

  Після скандалу з убивством біженців Кремль знову заговорив про перемир’я в Сирії

  Всесвітній день біженців: ООН оприлюднила нову статистику

  Всесвітній день біженців: ООН оприлюднила нову статистику