coe.int

Генсек Ради Європи назвав банкрутом Радбез ООН через катастрофічну ситуацію в Сирії

  Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявляє, що події в Сирії є катастрофою, якої не можна допускати в ХХІ столітті, і свідчать про банкрутство Ради безпеки ООН

  Про це генсек Ради Європи сказав у Страсбурзі, відповідаючи на запитання політиків у рамках осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, передає УНІАН.

  "Ми не повинні відмовлятися від дипломатичних рішень… те, з чим ми зіткнулися в Сирії, є кричущою катастрофою, якої не можна допускати в XXI столітті, це банкрутство Ради безпеки ООН, тому що в Статуті ООН записано, що члени Ради безпеки несуть відповідальність за забезпечення миру і безпеки для всіх інших держав-членів (ООН), тому на них лежить величезна відповідальність, яку держави-члени їй передали", – заявив Ягланд.

  "Я думаю, що бомбардування з повітря, які мають місце, що почалися в Лівії і тривають в Сирії, є абсолютно кричущими, вони не можуть призводити ні до яких реальних рішень для країни", – додав Ягланд.

  "Що ми можемо зробити – це закликати тих, хто несе відповідальність, покласти край цій катастрофі, особливо закликати Раду безпеки ООН взяти на себе відповідальність, яку вона несе відповідно до Статуту ООН. Тому я наполягаю на тому, що члени Радбезу ООН не діють відповідно до цієї відповідальності", – переконаний генеральний секретар Ради Європи. 

  Нагадаємо, Росія наклала вето на проект резолюції Ради Безпеки ООН про встановлення безпольотної зони над Алеппо. Згодом російська резолюція щодо Сирії провалилась на засіданні Радбезу ООН.

  Попередній матеріал
  Затримано екс-розвідника, що намагався вивезти до Росії держтаємницю у сфері оборони – СБУ
  Наступний матеріал
  Президент Колумбії віддасть свою Нобелівську премію миру жертвам конфлікту в країні
  Loading...

  На тлі клінчу в ООН сили Асада наступають в Алеппо

  Ізоляція Росії зростає – посол Британії в ООН

  Російська резолюція щодо Сирії провалилась на засіданні Радбезу ООН

  Росія заблокувала у Радбезі ООН резолюцію щодо Сирії