Генсек ООН закликає негайно припинити військове протистояння у Ґазі (РОЗШИРЕНО)

  Негайно припинити військове протистояння у Ґазі заради порятунку жителів Сектору - закликав генсек ООН. Сьогодні Пан Гі Мун вирушає на Близький Схід, щоби переконати сторони припинити вогонь. Утім, поки що не відомо, чи відвідає генсек саму Ґазу. Тим часом у Секторі кількість загиблих палестинців наближається до тисячі, а ХАМАС своєю чергою не припиняє ракетних обстрілів Ізраїлю.
  Вісімнадцять днів воєнних дій, і жодна зі сторін не хоче відступати. Ізраїльтяни погрожують бойовикам ХАМАС залізним кулаком. Натомість один із лідерів палестинського руху у телезверненні наголосив - ХАМАС близький до перемоги над Ізраїлем. Тепер переконувати сторони конфлікту припинити вогонь буде особисто генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

  Пан Гі Мун, Генсек ООН: "Ми маємо на руках резолюцію Ради Безпеки, яка вимагає негайного припинення вогню. З поваги до прав людини та міжнародного законодавстра цю вимогу треба виконувати. Щоб сторони конфлікту зустрілися у Каїрі та спільно вирішили це питання, вони повинні узгодити усі деталі припинення бойових дій".

  Ізраїльська армія укріплює свої позиції у столиці анклава -  Ґазі. Армійці заявляють, що бойовики ХАМАС здебільшого ховаються у містах, тож саме у кварталах Ґази точаться бої. Водночас повномасштабно вторгатися в інші міста Сектору ЦАХАЛ поки що не планує. За даними палестинських медиків, третина загиблих - жінки та діти. Значна частина мешканців густонаселеного анклава - діти, тож нерідко саме вони стають випадковими жертвами ізраїльських ударів.

  Люди: "Я хочу жити в мирі, як усі діти у світі. Я хотів би, щоби війна закінчилася і ми змогли знову ходити до школи".

  За даними гуманітарних організацій, вісімдесят вісім відсотків мешканців Ґази потребують харчів, а тригодинних щоденних припинень вогню не вистачає, щоби доправити допомогу усім, хто її потребує. Утім, Ізраїль неодноразово наголошував - воєнна кампанія  - винятково проти хамасівців, а не мешканців Сектору. За минулу добу ХАМАС випустив більш як тридцять ракет по півдню Ізраїлю, ЦАХАЛ цієї ночі вразив шістдесят цілей у Газі.

  Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Тіла загиблої у Секторі Газа українки та її дитини досі перебувають під завалами
  Наступний матеріал
  Бюджет січня виконано лише на 10%
  Теги: