Генсек ООН закликає Ізраїль зняти блокаду із сектору Ґаза (РОЗШИРЕНО)

  Негайно зняти блокаду із сектору Ґаза закликали Ізраїль Генеральний секретар Організації Об`єднаних Націй - Пан Гі Мун та представники Ліги арабських країн. Рада з прав людини ООН проголосувала резолюцію щодо захоплення Тель-Авівом 6-ти суден так званої "Флотилії свободи". А дискусії в парламентах Туреччини та Ізраїлю з цього приводу дали неочікувані результати.

  Різко засудила напад спрецпризначенців на "Флотилію Свободи" Рада з прав людини ООН. Ухвалена її членами резолюція передбачає створення міжнародної комісії, яка й  розслідуватиме інцидент. Рада також рекомендувала Тель-Авіву тісно співпрацювати з Червоним хрестом і півмісяцем у наданні допомоги пораненим учасникам конвою.

  Замір Акрам, постійний представник Пакистану в ООН: "Під час нападу Ізраїль порушив міжнародні угоди щодо дотримання прав людини. Створена комісія має вивчити й зафіксувати ці факти".

  Аарон Яар, постійний представник Ізраїлю в ООН: "Я нагадую Раді, що Сектор Ґаза контролює терористичне угруповання ХАМАС. Його бойовики регулярно обстрілюють ракетами ізраїльську територію. Блокаду запровадили, щоби вони не могли поповнювати свій військовий арсенал".

  Радикально переглянути економічні, політичні та військові відносини з Тель-Авівом зобов"язав уряд парламент Туреччини. Зазвичай розділені на ворогуючі групи депутати ухвалили відповідну декларацію переважною більшістю голосів. Вони також звернулися до Ізраїлю з вимогою виплатити компенсації сім"ям загиблих.

  Гюлдал Мумчу, спікер парламенту Туреччини: "Ми чекаємо на вибачення від ізраїльського уряду. Сподіваємося, що винні в загибелі мирних людей постануть перед судом і понесуть справедливе покарання".

  У Кнесеті розгляд інциденту переріс у бійку між єврейськими та арабськими парламентаріями. Перші намагалися зіштовхнути з трибуни депутата Ганін Зуабі, яка перебувала на борту одного з кораблів "Флотилії свободи" і хотіла розповісти про події як очевидець. Шість сУден везли 10 тисяч тонн гуманітарного вантажу до Ґази. У понеділок вранці ізраїльський спецназ висадився на перший корабель флотилії, який ішов під турецьким прапором. У сутичках загинули дев`ятеро осіб, понад тридцять - були поранені.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Севастополі День флоту України та День Флоту РФ віздначатимуть разом
  Наступний матеріал
  Зухвале вбивство у центрі Брюсселя
  Теги: