5.ua

Генсек ООН висловив занепокоєння погіршенням ситуації на Сході та Півдні України

  Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив глибоку заклопотаність погіршенням ситуацій у Східних та Південних регіонах України.


  Як повідомляється на сайті Центру новин ООН, Пан Гі Мун закликає всі сторони проявляти максимальну стриманість і виражати будь-які вимоги мирними засобами з тим, щоб уникнути подальшого кровопролиття.

  Генсек також зазначив, що ООН  готова надати добрі послуги у вирішенні української кризи.

  У заяві , з якою від імені Генерального секретаря ООН виступив його прес-секретар, наголошується, що “ескалація насильства, сьогоднішні повідомлення про нові людські жертви в місті Слов'янську є нагадуванням про те, наскільки небезпечною стала ситуація”.

  Пан Гі Мун заявив про необхідність того, щоб “всі сторони в повній мірі поважали територіальну цілісність і суверенітет України”.

  Генеральний секретар знову закликав негайно і беззастережно звільнити міжнародних спостерігачів і супроводжуючих їх українських співробітників.

  Він також нагадав про необхідність виконувати Женевські угоди, досягнуті 17 квітня.

  Наступного тижня до Києва та Москви прибуде заступник генсека ООН  Джеффрі Фелтман, який має закликати всі сторони “проявляти крайню обережність, щоб не допустити виходу з-під контролю нинішньої надзвичайно крихкою ситуації”.
  Попередній матеріал
  Голова АП: сутички в Одесі - провокація ФСБ
  Наступний матеріал
  Після зіткнень в Одесі до лікарень звернулися більше 170 людей, двоє померло