Генсек ООН відкрив 63 сесію Генасамблеї ООН (РОЗШИРЕНО)

  Російсько-грузинський конфлікт та світова економічна криза були головними темами першого дня засідання Генасамблеї ООН. Шістдесят третю сесію організації традиційно відкрив генсек ООН. Відразу за ним виступив президент США Джордж Буш, для якого це була остання промова на заході такого рівня у ранзі Президента Сполучених Штатів.
  Останній виступ Джорджа Буша в якості президента США на Генасамблеї ООН була неінформативною та формальною. Таку думку після промови американського лідера висловили політичні оглядачі. З усього виступу вони відзначили лише заяву Буша про порушення Росією статуту ООН своїм вторгненням на територію Грузії.

  Джордж Буш, президент США: "У статуті ООН йдеться про те, що маленькі та великі країни рівні у своїх правах. Своїм вторгненням на територію Грузії, Росія порушила цей пункт. Сполучені Штати і надалі підтримують демократії в Грузії, ми співпрацюємо з багатьма нашими європейськими партнерами, зокрема, з Єс щодо надання допомги Грузії".

  Грузинсько-російський конфлікт був однією з головних тем першого дня сесії. Однак найбільше політики світу переймалися глобальною світовою кризою. Через занепад американської економіки, навіть фінансова допомога найбіднішим країнам світу, зокрема - африканським - суттєво зменшилася. Тому президент Франції Ніколя Саркозі закликав світових лідерів зібратися наприкінці року на окреме засідання, присвячене кризі.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Я переконаний, що обов`язок глав держав та урядів - це зустрітися наприкінці року та обговорити уроки та наслідки, які світ вивчив під час найбільшої економічної кризи, яку світ зазнав після Великої депресії тридцятих років".

  Традиційно, як і під час кожної сесії Генасамблеї, під стінами будівлі ООН пройшла акція протесту. Кілька сотень людей зібралия висловити своє невдоволення найрізноманітнішими проблемами. Від тортур в Гуантанамо до політики Буша в Іраку. Акція пройшла мирно, без жодних ексцесів.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Transparency International: в Україні зростає рівень корупції
  Наступний матеріал
  Ющенко сьогодні виступатиме на 63 Генасамблеїї ООН
  Теги:
  Loading...