5.ua

Генсек НАТО і президент Польщі обговорили оборону від Росії та допомогу Україні

  НАТО сподівається вирішити конфлікт із Росією переговорами і посиленням оборони. Новий генсек Альянсу Єнс Столтенберг прилетів до Польщі.


  Там привітав зусилля Варшави в оборонній галузі і пообіцяв захищати Східну Європу, якщо Росія і надалі буде розпалювати конфлікт. Щоправда, Столтенберг все ще сподівається на силу дипломатії.

  Війна в Україні напряму зачіпає Польщу і країни Балтії. Росія поки що не вводить туди армію, але постійно надсилає військові літаки упритул до їхнього повітряного простору. Від березня цього року такі випадки почастішали майже утричі – такі дані НАТО цитує агенція FrancePresse. В Альянсі наголошують – це не лише провокації, а й загроза пасажирським рейсам, адже літаки-порушники нікому не повідомляють про свій маршрут, не спілкуються з диспетчерами і вимикають передавачі, тож ризик зіткнення – надзвичайно високий. У відповідь на провокації Альянс учетверо збільшив кількість патрульних літаків на східних кордонах НАТО і має намір зміцнювати свої сили і на землі.

  Символічно, що перший візит нового генсека НАТО – до Польщі. Єнс Столтенберг прилетів до Варшави, щоби зустрітися з її керівництвом країни і запевнити – Альянс виконає усі зобов’язання з захисту своїх членів, узяті на Уельському саміті.

  Стабільність на сході Європи прямо пов'язана з ситуацією в Україні – переконаний польський президент. І обіцяє – Варшава допоможе Києву модернізувати оборонний сектор.

  "Найголовніші наші задачі – зміцнити безпеку членів Альянсу та підтримати незалежну, демократичну та орієнтовану на Захід Україну" – запевнив Броніслав Коморовський.

  Наступного року Варшава збільшує свої оборонні витрати до 2% ВВП. Альянс же зі свого боку пропонує Польщі послуги сил швидкого реагування, про які домовилися на саміті в Уельсі. На зустрічі з міністром оборони республіки генсек зазначив – мова йтиме не про сотні вояків, а про тисячі, і знову звернув увагу на ситуацію в Україні.

  "Нас непокоїть ситуація в Україні. Ми вітали перемир’я і вважали його гарним шансом. При цьому ми бачимо деякі порушення припинення вогню, і це нас турбує. Я можу схвалити уряд України і за повагу до припинення вогню, і за кроки до політичного врегулювання ситуації" – каже Єнс Столтенберг.

  Росію ж НАТО укотре закликало вплинути на бойовиків, щоби ті дотримувалися режиму припинення вогню. Єнс Столтенберг заявив – хоча Альянс і нарощує сили, але розв'язання конфлікту бачить передусім у конструктивному діалозі.

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Столичні екологи закликають зупинити знищення Голосіївського парку
  Наступний матеріал
  У КВУ заявляють, що виборців почали підкуповувати більш професійно
  Теги:
  Loading...