Фото gazprom.ru

"Газпром" придбав газотранспортну систему Киргизії

  Сьогодні в Бішкеку у присутності Президента Киргизької Республіки Алмазбека Атамбаєва Голова Правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер та Генеральний директор ВАТ "Киргизгаз" Тургунбек Кулмурзаєв підписали Договір купівлі-продажу 100 % частки в статутному капіталі ТОВ "КиргизгазПром".

  Про це повідомляє прес-служба "Газпрому".

  Компанія є ексклюзивним імпортером природного газу до Киргизії, власником газотранспортної і газорозподільної систем республіки. Після завершення операції ТОВ "КиргизгазПром" буде перейменовано в ТОВ "Газпром Киргизстан".

  "Придбання "КиргизгазПрома" - логічне продовження нашого багаторічного партнерства з киргизькою колегами. "Газпром" отримує прямий вихід на ринок країни , Киргизстан - гарантії стабільного газопостачання і значні інвестиції для масштабної реконструкції та модернізації своїх газотранспортних і видобувних потужностей . "Газпром" стає стратегічним інвестором в економіку Киргизії", - сказав Олексій Міллер.

  Правовою основою Договору купівлі-продажу 100 % частки в статутному капіталі ТОВ "КиргизгазПром" є міжурядова угода про співпрацю у сфері транспортування, розподілу та реалізації природного газу на території Киргизії, підписаний Урядами Киргизької Республіки та Російської Федерації в липні 2013 року.

  ТОВ "КиргизгазПром" - 100% дочірня компанія ВАТ "Киргизгаз", що виконує функції з організації закупівель, транспортування та розподілу природного газу в Киргизії. В майновий комплекс "КиргизгазПрома" входять більше 700 км магістральних і близько 2300 км розподільних газопроводів, а також 266 газорозподільних пунктів.

  З 2003 року між "Газпромом" і Урядом Киргизії діє довгострокова угода про співпрацю в газовій галузі терміном на 25 років.

  У 2007 році "Газпром" і Уряд Киргизії уклали Угоду про загальні принципи проведення геологічного вивчення надр, в рамках якого "Газпром" отримав дві ліцензії на право користування ділянками "Кугарт" і "Східне Майліс IV".

  Розвідані запаси природного газу в Киргизії оцінюються в 6 млрд куб. м. Власний видобуток природного газу в республіці становить близько 20 млн куб. м на рік. Споживання газу - близько 300 млн куб. на рік, з яких 90 % імпортується з Узбекистану і Казахстану.

  Попередній матеріал
  У Київ на форум з питань безпеки приїдуть Нуланд і Більдт
  Наступний матеріал
  Долар на міжбанку досяг позначки у 13 гривень