Газовий конфлікт між Росією та Білорусією - ЄС вже отримує менше палива

  Внаслідок газового конфлікту між Росією та Білорусією - Європа ВЖЕ отримує менше блакитного палива. Про це заявив президент Європарламенту Єжи Бузек. Зокерма, нестачу відчуває східна Німеччина, Польща та Литва. Але, за його словами, Євросоюз у суперчеку між двома країнами втручатися не збирається.

  Тим часом Білорусь попередила "Газпром" про початок відбору транзитного палива із газотранспортної системи країни.  Відповідними лист  Мінськ направиви російській компанії,  каже перший віце-прем`єр країни Володимир Семашко. 

  ***

  У понеділок "Газпром" скоротив поставки газу до Білорусі на 15%, сьогодні - ще на стільки ж. І це попри те, що Мінськ пообіцяв розрахуватися з боргами упродовж 2-х тижнів і терміново оплатив поставки за травень. Москва - непохитна. Так само вимагає від сусідів 192 мільйони доларів, які ті завинили, купуючи газ за торішніми цінами.

  Обурення білоруського президента викликав коментар його російського колеги. Напередодні Дмитро Медведєв рішуче відкинув пропозицію Мінська відшкодувати борги бартером.

  У відповідь на претензії росіян Мінськ дорікає їм - їхніми боргами, за транзит палива до Європи. "Газпром" сам завинив білорусам близько 200 мільйонів євро. Тож у Мінську наважилися на рішучий крок: "Якщо росіяни скорочують поставки, то ми перекриємо їм транзит". Москва до таких дій виявилася готовою.

  Перекриття транзиту загрожує трьом європейським клієнтам "Газпрому" - Німеччині, Польщі та Литві. І якщо у перших двох - запасів палива вистачить надовго, то Литва протримається не більше тижня.

  Зараз Єврокомісія та "Газпром" розглядають запасний варіант транзиту - через Україну. За словами глави Кабміну, українських потужностей  вистачить, щоби передати Європі газ, який не пропустили білоруси.

  Наступного понеділка Прем`єр-мінінстр Микола Азаров вирушить до Москви, на зустріч з Володимиром Путіним.

  Попередній матеріал
  До 199 зросла кількість жертв повеней у Китаї
  Наступний матеріал
  На затриманому на Кіпрі суховантажі можуть перебувати українці
  Теги: