Ганс-Герт Поттерінґ: ЄС може бойкотувати Олімпійські ігри в Пекіні

  Євросоюз може бойкотувати Олімпійські ігри в Пекіні, якщо уряд Китаю продовжить сувору лінію стосовно заворушень у Тибеті. Принаймі цього не виключає глава Європарламенту Ганс-Герт Поттерінґ. Він закликав офіційний Пекін розпочати переговори з Далай-ламою. Сам же буддистський лідер вкотре звернувся до тибетців з проханням утримуватися від насильства.
  Сьогодні антикитайські протести поновилися. У зіткненнях з тибетськими демонстрантами в Китаї загинув поліцейський - повідомляють ЗМІ цієї країни. Ще кілька правоохоронців зазнали поранень під час заворушень у провінції Сичуань. Акції тривають в Індії та Непалі. П`ятдесят тибетських біженців заарештувала непальська поліція. Тибетці скандували антикитайські гасла під посольством цієї країни і відмовлялися проводити акцію в іншому місці. Втім, поліція обіцяє звільнити їх вже ввечері. А у Ладаху на півночі Індії місцеві жителі розпочали голодування на підтримку тибетських біженців у всьому світі. Близько двохсот людей беруть участь в акції, протестувальники скандують "Мир та свобода Тибету", "Немає прав людини - немає Олімпіади в Китаї". До голодування долучилися літні жінки та школярі, люди обіцяють продовжувати свій мирний протест, поки ситуація у Тибеті не нормалізується і Китай не задовольнить вимоги тибетців. Масові антикитайські демонстрації розпочалися 10-го березня, у річницю невдалого повстання тибетців проти китайського правління п`ятдесят дев`ятого року. Мирні протести у самому Тибеті переросли у сутички між поліцейськими та демонстрантами.

  Далай-лама, Духовний лідер Тибету: "Я думаю, що здебільшого тибетці проти насильства. І хоча я розмію, що вони висловлюють свої глибокі почуття, але я проти, коли сутички призводять до насильства. І ще дуже важливо те, що ми завжди поважали китайський народ та його культуру. Ми навіть не проти китайського комунізму".

  Кін Ганг, Речник МЗС Китаю: "Ми сподіваємося, що міжнародна спільнота чітко побачить справжнє обличчя Далай-лами, чітко зрозуміє різницю між хорошим та поганим, і утримається від полегшення його розкольницької діяльності".
  Попередній матеріал
  Європа потерпає від негоди
  Наступний матеріал
  Жертв радянської депортації вшановують сьогодні в Естонії
  Теги:
  Loading...