Гаїті потерпає від сезону дощів (РОЗШИРЕНО, ВІДЕО)

  Гаїті потерпає від сезону дощів. Зливи супроводжуються ураганами. Негода вдарила по наметовим містечкам, у яких протягом півроку живуть люди, що постраждали внаслідок катастрофічного землетрусу. Мешканці тимчасового притулку укріплюють свої намети і нарікають, що їх покинули на призволяще. Відбудова житлового сектору просувається вкрай повільно. А обіцяна фінансова допомога від світової спільноти надходить дрібними порціями.

  Вони ще не оговталися від землетрусу, як на на них налетіло інше лихо. Гаїтяни потерпають від злив. Сезон дощів прийшов з потужним ураганом, який зруйнував пів наметового містечка. Люди у розпачі. Тікати їм нікуди. Вони вижили після потужних підземних поштовхів піврічної давнини і тепер на них чекають нові випробування долі.

  Річард Пул, наглядач за наметовим містечком: «Спочатку пішов дощ. А потім зненацька налетів ураган. За 15-ть хвилин він зруйнував усе – школу, понад півтори сотні наметів. Ще близько трьохсот – пошкоджені. »

  Веніс Азор, Мешканка наметового містечка: «Я була у наметі, коли налетів ураган. Це було жахливо. Я мрію тільки про одне – щоби в решті-решт у мене з дитиною був надійний дах над головою. »

  Надійне житло цим безхатченкам, внаслідок землетрусу, пообіцяла міжнародна спільнота, яка ще три місяці тому погодила  виділити на відновлення Гаїті десять мільярдів доларів. Утім, наразі допомога надходить повільно і, здебільшого, іде на забезпечення людей харчами, водою та медикаментами – нарікають представники благодійних організацій. З такими темпами про нове житло гаїтяни і не мріють. Їм навіть наметів не вистачає.

  Жанет Сімеон, Мешканка наметового містечка: «У нашому наметі проживає багато жінок і дітей. Є вагітні. А тепер він зруйнований. Вони не надали нам новий намет. Цей не закривається, а ми боїмося мародерів.»

  Наразі у наметах живуть близько півтора мільйона людей. На острові ще досі розгрібають завали після землетрусу, який здригнув Гаїті на початку року. Загинули понад двісті тисяч людей.

  Ганна Ільїних, 5 канал  Попередній матеріал
  Туристи, які придбали путівки у "Карія-тур", повертаються до України
  Наступний матеріал
  Коаліція оскаржила в КС політреформу 2004 року
  Теги: