Гватемальці звинувачують США у медичних експериментах над людьми

  У злочинному експерименті над людьми звинувачують Департамент охорони здоров`я США. До суду позиваються семеро громадян Гватемали.

  Саме у цій державі після Другої світової війни людей без їхнього відома заражали венеричними хворобами. Постраждали сотні гватемальців, переважно - ув`язнених, сиріт та пацієнтів психіатричних лікарень. У такий спосіб американці досліджували новий на той час пеніцилін, а також шукали вакцину від сифілісу та гонореї. Експеримент провалився, і до минулого року лишався засекреченим. Його "розкопала" американська професорка, яка досліджувала історію медицини. Президент США офіційно вибачився перед Гватемалою. Однак, тепер від Вашингтона вимагають матеріальної компенсації. Адвокати родичів потерпілих направили позов до американських юристів, а уряд Гватемали вирішує, чи не позиватися до Міжнародного кримінального суду.

  Пайпер Гендрікс, адвокат: "Це - жахлива історія. Вона порушує будь-які норми медичної етики. На людях експериментували, як на кролях чи мишах... Це не можна оцінити певною сумою грошей. Утім, вони принаймні відшкодують їхні медичні рахунки..."

  Рафаель Еспада, віце-президент Гватемали: "Постраждалі мають право позиватися до американського Департаменту, це їхнє право. Однак, ми би не хотіли вимірювати страждання грішми. Не можна заробляти на людській біді. Тож, якщо і буде якась компенсація, потрібно подбати, щоби ці позови не перетворилися на бізнес".

  Попередній матеріал
  Майстер з Донеччини відтворив полотно да Вінчі у дерев`яній мозаїці
  Наступний матеріал
  У США поховали останього ветерана Першої світової війни
  Теги:
  Loading...