Греція відмежувалася від заяви ЄС про засудження російської агресії в Україні

  Новий уряд Греції заперечив спільну заяву Євросоюзу щодо російської агресії в Україні.

  У поширеному напередодні документі чільники європейських країн просять своїх дипломатів розглянути посилення санкцій проти Росії на екстреному засіданні, яке відбудеться завтра у Брюсселі. Причиною заяви стала ескалація конфлікту на Донбасі, зокрема, загибель десятків мирних мешканців Маріуполя внаслідок артилерійського обстрілу проросійськими сепаратистами.

  Президент Європейської Ради Дональд Туск консультувався з новим грецьким прем'єром Алексісом Ципрасом щодо спільної заяви. У Брюсселі стверджують, що спершу в Афін не було заперечень. Однак тепер Греція поскаржилася, що начебто не давала згоди на спільну заяву. 

  Популістський уряд ультралівих та ультраправих у Греції прийшов до влади на тлі обіцянок щодо підвищення прожиткового мінімуму до докризових показників, а також вимогою до ЄС - списати багатомільярдні борги. Інакше Афіни погрожують залишити єврозону.

  Речник уряду Греції Ґабріель Саккеллардіс відзначив: "Для нас це інституційна помилка ЄС, адже у Греції змінився уряд. Він не був поінформований щодо поширення рішення, яке мало бути одностайним".

  Як ми повідомляли, на дострокових парламентських виборах в Греції перемогу здобула ліворадикальна партія.

  Попередній матеріал
  Україна доведе вину Росії у спонсоруванні тероризму у міжнародному суді - МЗС
  Наступний матеріал
  Уряд може ліквідувати "Укрекоресурси" - Абромавічус

  Греція попереджає про можливий вихід із єврозони

  Греція відмовляється від кредитів МВФ

  Греція офіційно переймає головування у ЄС

  Греція обіцяє пришвидшити процес підписання асоціації України з ЄС