Геловін святкують у світі

  Геловін святкують у світі. Так називають ніч напередодні Дня усіх Святих. За традицією, щоби відлякати духів і привидів, які нібито вириваються на волю цієї ночі, люди самі переодягаються у костюми монстрів.

  Історики кажуть цьому святові - не менше двох тисяч років. А походить воно- з кельтських вірувань. Ще у минулому столітті Геловін відзначали переважно американці. Та останніми роками він набув великої популярності -  і у Європі та Азії. Найбільше радіють діти. Вони вбираються у страшні костюми і ходять по сусідських будинках, вимагаючи ласощів. Традиційна прикраса на Геловін - ліхтар, вирізаний з гарбуза. Цей елемент свята - винайшли американці. А до того - у Ірландії та Шотландії ліхтарі, маски та прикраси до дня Усіх Святих - робили з ріпи та картоплі.

  Еліс Купер, музикант: "Гадаю, у кожному з нас живе семирічний хлопчик чи дівчинка. І цим внутрішнім дітям подобається, коли їх лякають - звісно, якщо відомо, що насправді нічого страшного не трапиться. Ось чому популярністю користуються фільми жахів, історії про прокляті будинки і привидів. Гарно налякатися так само важливо для людини, як гарно посміятися".

  Попередній матеріал
  Один із найбільших авіаперевізників Австралії компанія "Квантас" поновила роботу
  Наступний матеріал
  Операцію у Лівії завершує блок НАТО
  Теги: