Ґеї та націоналісти побилися у Будапешті

  Угорські націоналісти атакували парад сексуальних меншин у Будапешті. Як наслідок - поранені десятеро людей, з-поміж них - двоє поліцейських. Затримані - півсотні учасників бійки.

  Парад меншин відбувався у Будапешті вже удванадцяте. На вулиці вийшли півтори тисячі людей із кольоровими прапорами та парасольками. Вони планували пройти центром столиці, під охороною поліції, та поблизу Площі Героїв ґеїв атакували націоналісти. У бік параду полетіло  каміння, яйця та коктейлі Молотова. Поліція не змогла розігнати розлючених молодиків, а тому довелося евакуювати учасників параду. Їх спустили до метро та вивезли на інший кінець міста. Потому - поліція продовжила відловлювати нападників.

  Щороку у перші вихідні липня секс-меншини святкують Крістофер Стріт Дей. Це свято виглядає як літній карнавал. Яскравими святами та мітингами ґеї та лесбійки усього світу відзначають у цей день чергову річницю від початку руху за громадську та політичну емансипацію - "повстання" ґеїв улітку 1969 року у Нью-Йорку. Тоді поліцейська облава спровокувала вуличні бійки, що тривали майже тиждень. Населення Нью-Йорка підтримало "повстанців".

  Попередній матеріал
  Уряд виділив 50 млн грн на реконструкцію "Олімпійського"
  Наступний матеріал
  В Улан-Баторі скасували надзвичайний стан
  Теги:
  Loading...