"Газпрому" і "Нафтогазу" погрожують судовими позовами

  "Газпрому" і "Нафтогазу" погрожують судовими позовами. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Барозу наголосив, що компанії, які відчули перебої із паливом, можуть відсудити свої збитки.

  Принаймні Єврокомісія рекомендуватиме їм це зробити, якщо постачання газу до ЄС не поновлять найближчим часом, заявив Барозу. Він також зауважив: якщо Україна та Росія не виконуватимуть зобов`язань щодо транспортування газу, то втратять статус надійних партнерів Євросоюзу у питанні енергетичних постачань.

  Жозе-Мануель Баррозу, голова Єврокомісії: "Існують певні юридичні зобов`язання, коли сторона не виконує умов угоди - і тим паче комерційної, адже є контракти між Газпромом та європейськими компаніями. Україна також -  відповідальна сторона і має певні зобов`язання з точки зору міжнародного права. І якщо найближчим часом ситуації не буде розвязано, певна річ, що європейські компанії і країни-члени ЄС зможуть діяти відповідно до юридичних підстав. Саме це ми їм будемо рекомендувати зробити".

  Україні не варто боятися судових позовів від європейських газових компаній. Так заявив Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. За його словами, Україна анітрохи не завинила у цій ситуації, яку свідомо створила Росія.

  Попередній матеріал
  Летюче авто на біопаливі змайстрували у Великій Британії
  Наступний матеріал
  Усама Бен Ладен закликав мусульман оголосити Ізраїлю джихад
  Теги: