Фото daysru.com

ФСБ: Доку Умаров мертвий, тіло не знайдено

  В ФСБ Росії заявили, що російські силові структури у першому кварталі цього року нейтралізували лідера кавказьких бойовиків Доку Умарова і затримали більше 200 бойовиків.

  "В результаті проведеної оперативно-бойової роботи нейтралізована діяльність ватажка терористичної організації "Імарат Кавказ" Умарова " , - заявив директор ФСБ Олександр Бортніков.

  Між тим, як повідомляє "Интерфакс" з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією, тіло Доку Умарова досі не виявлено. "Саме тому зараз коректно говорити про нейтралізацію діяльності Умарова ", - сказало джерело.

  Нагадаємо, в середині березня про смерть Умарова повідомив сайт "Кавказ-центр", який вважається офіційним джерелом північнокавказьких сепаратистів.

  Повідомлялося, що голова угрупування "Емірат Кавказ" став мучеником, однак про обставини його смерті нічого не відомо.

  Тоді ж повідомлялося, що на посаду нового "еміра Емірату Кавказ" обрали ісламіста, який називає себе Алі Абу Мухаммад.

  Доку Умаров (Докка Абу Усман) ще з середини 1990-х років брав активну участь у чеченському русі за незалежність. У 2006 році він став останнім президентом самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерії, однак уже в 2007 Умаров ліквідував державу і проголосив створення "Емірату Кавказ". Бойовик, який перейшов до радикального ісламу, проголосив себе еміром і збирався поширити межі емірату на весь Північний Кавказ та південь Росії.

  Умаров у своїх заявах неодноразово заявляв, що веде "джихад", щоб звільнити мусульманські землі Кавказу від невірних та захистити іслам.

  Бойовик брав на себе відповідальність за більшість терактів, які відбувалися в Росії останніми роками. Зокрема, це вибух у "Невському Експресі" в 2009 році та теракти в московському метро в 2010. Тому після терактів у Волгограді наприкінці 2013 року, жертвами яких стали більше 30 людей, спецслужби були впевнені, що за цим стоїть Умаров, який хоче зірвати проведення Олімпіади в Сочі.

  Після масових протестів Росії проти режиму Путіна, які почалися в грудні 2011 року, в лютому 2012 Доку Умаров заявив, що необхідно припинити атаки на мирне населення та наносити удари лише по об‘єктах силових структур та спецслужб Росії.

  Попередній матеріал
  Донецькі сепаратисти здали частину зброї, але досі утримують ОДА
  Наступний матеріал
  Донецькі сепаратисти скасували свої попередні заяви і виступили проти сепаратизму
  Теги:
  Loading...