Французький журнал може спровокувати нову хвилю протестів мусульман [відео]

  Світ очікує на нову хвилю протестів у ісламському світі. Французький щотижневик коміксів випустив нову серію карикатур на пророка Мухаммеда. У п’ятницю посольства Франції в мусульманських країнах не працюватимуть.

  Свіжі карикатури на пророка Мухаммеда у журналі "Шарлі Ебдо" французька преса називає рецидивом. Торік у листопаді після публікації номера, редактором якого назвали останнього ісламського пророка, наклад спалили. Цьогоріч щотижневик зазнав лише віртуальної атаки - сайт журналу коміксів паралізували хакери. Утім, редактор видання вважає реакцію на карикатури перебільшеною.

  Шарб, редактор журналу: "Очевидно, що проблема виникає, лише коли йдеться про радикальний іслам. А коли ми нападаємо на ультраправих католиків - вони просто подають на нас до суду. За 20 років ми отримали 14 позовів, і про це ніколи не пишуть у пресі. Тобто, критикувати ультраправих для "Шарлі Ебдо" - нормально. Але ісламських фундаменталістів - не можна. Це нове для нас правило. І ми його не виконуватимемо".

  На обкладинці журналу зображено літнього мусульманина, якого везе в інвалідному візку юдей. Наклад уже розкупили. Думки людей - розділилися.

  Хереден Шабара, мешканець Парижа: "У нас - свобода слова, але у релігійних питаннях - вона не має ображати почуттів віруючих, навіть не глибоких віруючих. Такого не варто робити".

  Сільвен Марсґера, студент: "Я зовсім не шокований. Якщо це когось бентежить - мені їх шкода. Ми вільні казати, що забажаємо. Ми раді жити у вільній країні. А якщо це когось засмучує - мені прикро".

  Утім, у мусульманській громаді Франції жарту не зрозуміли.

  Даліль Бубакьор, імам: "Нам шкода авторів карикатур, які обрали зовсім незручний час - час, коли існують труднощі між ісламом та громадським порядком. Вони лише підливають масла у вогонь".

  Натомість, французький прем`єр заявив, що не бачить нічого страшного у карикатурах. Однак, пообіцяв захистити права віруючих.

  Жан-Марк Айро, прем`єр-міністр Франції: "Якщо переконання справді були ображені, а закони порушені, то ми живемо у правовій державі, де винних можна судити".

  Автор карикатур не планував такої реакції на свої твори. Чоловік твердить - не хотів збурювати громадськість.

  Бернар Верляк, карикатурист: "Це просто малюнок, це не провокація".

  Зображення святих у мусульманів - поза законом. На тлі хвилі кривавих протестів проти антиісламського фільму в усьому світі, французька влада побоюється ескалації конфлікту. У міністерстві закордонних справ вирішили закрити на завтра дипломатичні представництва у країнах, де більшість населення сповідує іслам - а це понад 20 держав світу.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд відхилив апеляцію у резонансній справі Віталія Запорожця [відео]
  Наступний матеріал
  У Великій Британії розсекретять листування принца Чарльза
  Теги: