Французький Сенат готується голосувати за пенсійну реформу

  Французький Сенат готується голосувати за пенсійну реформу, що спричинила масові акції протесту по усій країні. Десятки міст досі охоплені демонстраціями та заворушеннями, у які вони переросли. Триває блокада нафтопереробних заводів і паливних сховищ. Поліція силою звільняє їх від протестувальників.

  Великий нафтопереробний завод на сході Парижа вдалося розблокувати французькій поліції. Це підприємство, як і багато інших, понад 10 днів утримували протестувальники. Це призвело до перебоїв із пальним на тисячах заправок по усій країні. Кілька днів тому Президент Ніколя Саркозі наказав правоохоронцям силою розблокувати нафтосховища та розв`язати бензинову кризу. Водночас лідери профспілок назвали дії поліції скандальними. Їх обурив той факт, що операцію провели вночі.

  Гастон Карере Лорен, представник страйкуючої профспілки:"Це сором, це справжній сором! Невже у нас не залишилось права висловити свою незгоду? Невже ми мусимо мовчати і підкорятися? Невже демократії більше немає?"

  Тим часом страйк у Марселі загрожує погіршенням санітарно-епідемічної ситуації. Через протести комунальних служб на вулицях міста накопичилося понад вісім тонн відходів. До прибирання довелося долучити МНС. Зібрати сміття обіцяють протягом двох діб.

  Патрік Руе, протестувальник: "Їм нічого не допоможе. Ми стоятимемо до останнього. Нехай самі виконують роботу комунальних служб, водіїв вантажівок тощо. Єдиний спосіб для нас бути почутими - вийти на вулиці. І ніхто не змусить нас припинити протест".

  Тисячі французів уже понад тиждень страйкують проти збільшення пенсійного віку, запропонованого урядом. Акції протесту охопили усі великі міста країни. У багатьох із них мирні демонстрації переростають у сутички. Через неспокійну ситуацію у Франції свої концерти у Парижі скасували низка артистів, зокрема американська співачка

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Авіакатастрофа в Конго сталася через крокодила
  Наступний матеріал
  Табачник: жоден український письменник не може порівнятися із російськими класиками
  Теги: