Французький інститут розробляє способи наливання шампанського

  Як правильно наливати шампанське. Над цим питанням працюють науковці одного із французьких інститутів. На їхню думку, це ігристе вино слід наливати, як і пиво - нахиляючи склянку. Тоді у напої не утворюється забагато піни і зберігаються бульбашки.

  Сомельє у ресторанах категорично не згодні із такими порадами. На їхню думку, такий спосіб - занадто вульгарний для благородного напою, яким є шампанське.
  Бульбашки вуглекислого газу - головна ознака і головна окраса шампанського. Так уважають не лише виробники цього ігристого вина, але й науковці, що досліджують напій - його історію, технологію виготовлення і навіть - подавання на стіл. Одна з останніх розробок учених - як правильно наливати шампанське. Способів є два - класичний, по вертикалі на дно келиха, і новітній, коли склянку перехиляють і струмінь із пляшки ллють на бік. Саме цей спосіб - найправильніший, твердять фахівці.

  Жерар Ліже-Белер, науковець: "Два способи наливання шампанського з вигляду - цілком безпечні, але це не так. Коли ви наливаєте це вино у фужер - ви втрачаєте вуглекислий газ, відповідальний за утворення бульбашок. І якщо ви хочете, щоб шампанське було "ігристим" якомога довше - то вам і потрібно багато вуглекислого газу. Тому другий спосіб наливання, схожий на те, як часом наповнюють бокали пивом - найкращий!" 

  Французам нелегко змиритися із такими порадами фахівців - визнають самі дослідники. "Шампанське - напій благородніший за пиво" - в один голос заявляють сомельє із дорогих ресторанів. І наливати його боком - це порушення давніх традицій.

  Філіпп Жаме, головний сомельє: "Ми НІКОЛИ не будемо наливати шампанське як пиво чи кока-колу. Його потрібно подавати так, як подають вино зі специфічними характеристиками. Це частина традиції, цілком відмінної від подавання коричневих хмільних напоїв, чия піна - значно вульгарніша за піну від шампанського".

  Примирити науковців і сомельє намагаються - винороби. Вони переконують - порушення традицій насправді - лише умовність. Адже, якби не було пива - не було б і шампанського. Монахи із французького регіону Шампань, де почали виготовляти це ігристе вино, користувалися досвідом своїх побратимів із Німеччини, які створили пиво. І розкрили французьким колегам секрети ферментації.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї святкують річницю Народної республіки
  Наступний матеріал
  У Донецьку забирають приміщення в гуртків у палаці культури [відео]
  Теги: