Французькі профспілки страйкують проти пенсійної реформи

  Скасовані авірейси, перебої у роботі залізниці та громадського транспорту. Профспілки Франції оголосили безстроковий національний страйк.

  Французи проти пенсійної реформи, що її запропонував президент Саркозі. Парламент вже проголосував за збільшення пенсійного віку з 60-ти до 62-ох років. За решту непопулярних поправок депутати голосуватимуть протягом наступних двох тижнів.
  Збентежені пасажири чекають на валізах. Через загальнонаціональний страйк аеропорти скасували половину рейсів. Дістатися залізницею людям теж навряд чи вдасться без проблем. Курсує тільки третина потягів. Перебої у роботі громадського транспорту у містах знову змушують французів пересідати на велосипеди, або ж залишатися вдома.

  Пасажир: "Мене вкотре виручить вірний  друг - велосипед".

  Пасажир: "Я взяв із собою лептоп, буду працювати вдома через інтернет. а щодо страйку - я солідарний з цими людьми".

  Пасажирка: "Мабуть зловлю таксі, щоби дістатися роботи. А ввечері додому мене підкине чоловік - що ж тут у поробиш, якщо транспорт не курсує".

  Безстроковим страйком профспілки намагаються привернути увагу уряду і змусити його відмовитися від пенсійної реформи. Поки що президент Саркозі погодився лише на незначні поступки. Пообіцяв сприятливіші умови для виходу на пенсію багатодітним матерям і батькам дітей-інвалідів. Але збільшенню пенсійного віку профспілкам так і не вдалося запобігти.  Минулого тижня парламент погодив поправку, що передбачає вихід на пенсію у шістдесят два роки, а не у шістдесят, як раніше.

  Жан Клод Меллі, голова трудової профспілки: "Цей законопроект, за який проголосував парламент, принаймні, головні його положення ми не сприймаємо.  Якщо подивитися на результати опитування – то понад 70-т відсотків французів - проти пенсійної реформи. Страйк має переконати владу - поправки не повинні набувати чинності".

  До страйку транспортників долучилися і держслубовці. Їх обіцяли підтримати журналісти та працівники приватного сектору.  Влада ж досі не здає позицій.  Президент Саркозі вбачає у пенсійній реформі дієвий механізм економії. За його підрахунками, за вісім років країна зможе заощадити сімдесят мільярдів євро.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вівці заполонили центр Лондона
  Наступний матеріал
  На зустрічі з однопартійцями в Обаму кинули книжкою [відео]
  Теги: