Французькі профспілки налаштовані продовжити акції протестів

  Продовжити страйки проти пенсійної реформи - планують французькі профспілки. Нові акції протесту по усій країні вони проведуть 28 жовтня та 6 листопада.

  Французи не здадуться: в кінці жовтня та на початку листопада на країну чекають нові загальнонаціональні страйки. З такою заявою виступили лідери профспілок по закінченню наради, яка відбулася у Парижі напередодні. Вони наголосили: страйки відбудуться незалежно від того, чи встигне парламент країни затвердити пенсійну реформу до призначених дат.

  Надін Пріган, представниця профспілки:"Незалежно від того, як проголосують національна асамблея і Сенат, ми будемо закликати народ Франції до нових страйків".

  Акції протесту проти пенсійної реформи тривають по усій країні. Студентські марші протесту пройшли у четвер у Парижі, Марселі, Тулузі, Бордо. У Ліоні поліції довелося навіть розганяти маніфестантів-радикалів  за допомогою водометів. А от протестувальники під стінами Сенату у Парижі, поводилися досить мирно. Триває блокада нафтопереробних заводів і паливних сховищ. Це призвело до дефіциту пального і перебоїв у роботі транспорту. Втім, незважаючи на складнощі у повсякденному житті, французи - підтримують маніфестантів. Харчі та воду для них місцеві мешканці приносять прямо під стіни заблокованих нафтопереробних заводів.

  Франк Маншо, протестувальник:"Приємно усвідомлювати, що ми не одинокі у своїй боротьбі, що нас підтримують люди".

  Джоель Туйє, протестувальник: "Ми пікетуємо вже кілька днів поспіль. Солідарність зараз нам усім просто необхідна, адже мета у нас спільна - не дати урядові Саркозі провести несправедливу реформу".

  Масові виступи проти запропонованої урядом Саркозі пенсійної реформи почалися у Франції майже два тижні тому. Сьогодні у парламенті країни повинне відбутися голосування з цього питання. Сенат завершив обговорювати понад тисячу поправок, які були внесені до непопулярного законопроекту.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  На Тайвані врятовано туристів, що потрапили до пастки через зсув грунту
  Наступний матеріал
  В Аргентині пройшли демонстрації через загибель студента
  Теги: