Францію звинувачуютть у геноциді населення Руанди

  Міністерство юстиції цієї країни підготувало доповідь на п`ятсот сторінок, яка містить докази винищення місцевого племені тутсі у 1994-му році. Тоді загинуло 800 тисяч осіб. До різанини наче б то причетні французькі військові та високопосадовці.
  Загалом звинувачення висувають 33-м особам. Серед них - колишній прем`єр Франції Домінік де Вільпен, і навіть покійний екс-президент Франсуа Міттеран. Є у списку і досі активні політичні діячі. Заворушення 1994-го року розпочалися після загибелі у авіакатастрофі тодішнього президента Руанди. Масові вбивства чинили місцеві племена хуту. Документ-звинувачення доводить, що влада Франції знала про підготовку геноциду. А французькі військові тренували повстанців, і самі брали участь у різанині та зґвалтуваннях. Париж звинувачення відкидає. І наголошує - військові діяли відповідно до санкцій ООН, і захищали, а не убивали людей.

  Ремі Орден, видавець: "Франція повинна буде відповісти на звинувачення у політичній співучасті злочинові, на звинувачення у постачанні зброї - адже закиди дуже конкретні. Ця доповідь пішла далі, ніж дослідження французької комісії 10-річної давнини. Тут є нові елементи. Але разом з тим у документі є чимало дивного. Наприклад, багато звинувачень базуються на свідченнях людей. І Франція обов`язково заявить, що цього не достатньо. Адже Руанда - диктаторський режим, міжнародні судочинці уже висунули звинувачення цій країні у фальсифікації свідчень".
  Попередній матеріал
  Військовий заколот у Мавританії
  Наступний матеріал
  Військовий трибунал США визнав винним колишнього водія Усами бен Ладена
  Теги:
  Loading...