Франція закликає до створення гуманітарних коридорів у Сирії

  Відкрити гуманітарний коридор у Сирії закликає Франція. Водночас, Китай та Росія категорично проти будь-якого іноземного втручання в справи Дамаска. Вони ветували резолюцію ООН щодо Сирії. Ліга арабських держав також пропонує відправити до країни контингент миротворців. Проти цього рішуче виступає уряд Сирії.

  Франція веде перемови з Росією щодо нової резолюції щодо Сирії. Париж пропонує створити в країні гуманітарні коридори. Ще 4 лютого Росія та Китай ветували проект резолюції, що викликало хвилю критики з боку решти учасників. Два дні тому Франція припинила співпрацю з Сирією на державному рівні, але, водночас, повідомила про створення фонду, до якого можуть надходити кошти для допомоги сирійцям. Париж пропонує створити аналогічну організацію на міжнародному рівні.

  Ален Жюппе, міністр закордонних справ Франції: "На мою думку, ідею створення гуманітарного коридору мають прийняти в Раді безпеки. Такі коридори дозволять неурядовим організаціям дістатися регіонів, в яких кояться жахливі вбивства".

  У Сирії, тим часом, бойові дії стають дедалі інтенсивнішими. Елітні підрозділи сирійської армії штурмують Дамаск і Хомс. У наступі бере участь важка техніка. Лише за останню добу в Сирії, за даними правозахисників, загинули 40 людей. Влада запевняє - армія веде боротьбу з бандами терористів. Опозиція стверджує, що обстріли житлових кварталів мають на меті залякати протестувальників. Опозиційні війська називають себе "Вільною сирійською армією". Утім, вони не мають спільного командування. Окремі угруповання - діють на власний розсуд.

  Повстанець: "Певні опозиційні партії, не буду казати які, пропонували нам допомогу в обмін на те, щоби ми виконували їхні накази. Але ми відмовилися".

  Сирія відмовилася від пропозиції Ліги арабських держав надіслати до країни миротворців, а президент Башар Асад - не піде у відставку. Як заявив у середу посол Сирії в Росії, незадоволених його керівництвом дуже мало - лише кількасот тисяч із 23 мільйонів населення. Натомість, на 26 лютого у Сирії запланований референдум щодо нової конституції. Влада обіцяє, що новий основний закон передбачатиме подальшу демократизацію життя в Сирії.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Іран перейшов до використання ядерного палива власного виробництва
  Наступний матеріал
  Пожежа у в`язниці в Гондурасі - щонайменше 357 загиблих
  Теги: