5.ua

Франція і Німеччина вимагають у США підписати Угоду про заборону прослуховування

  Виявилося, що США прослуховували мобільний телефон самої Ангели Меркель, а до того ще й тисячі французьких та німецьких номерів. Поки США ведуть переговори, Європарламент уже підтримав законопроект щодо посилення захисту електронних даних. Він, зокрема, обмежить збирання даних компаніями на кшталт Ґуґл чи Фейсбук, запровадить величезні штрафи та шпигування та дасть можливість громадянам ЄС забороняти збирання даних про себе.  

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Нам потрібно знайти основу для мабутньої співпраці. Необхідно відновити довіру, яка сильно похитнулася. Члени Євросоюзу повністю розділяють наше занепокоєння. У світі чимало проблем, які можна вирішити тільки спільними зусиллями. Вочевидь, вибачень тут недостатньо, потрібні реальні зміни у відносинах".

  Франсуа Олланд, президент Франції: "Франція та Німеччина розпочнуть переговори зі США щодо створення спільного документу. Він буде готовий до кінця року. Якщо хтось із європейських партнерів захоче долучитися до цієї угоди, ми будемо тільки раді".

  Попередній матеріал
  ЦВК збирається оголосити остаточний склад окружних виборчих комісій
  Наступний матеріал
  МЗС Німеччини вимагає від США пояснень щодо прослуховування