Франція депортувала 100 ромів

  Велике переселення триває. Іще сто нелегальних ромів - відправила Франція. Усі вони - повертаються додому, переважно до Румунії і Болгарії. Офіційно це пояснюють посиленням заходів соціальної безпеки. Таку програму оголосив президент Ніколя Саркозі.

  Франція гне свою лінію, попри шквал світової критики.
  ООН звинувачує Париж у расизмі.
  Євросоюз - висловлює стурбованість дискримінацією ромського населення.

  Франція відказує - під час відселення ромів дотримано усіх законів і норм ЄС. Міністр закордонних справ закликає Єврокомісію кинути усі сили, щоби ромам комфортно жилося у їхніх рідних країнах і вони не шукали б кращої долі на теренах заможних держав. Зокрема, давати роботу, житло і належну освіту.

  Бріс Ортифо, голова МЗС Франції: "Це не вигнаня. Перш, ніж наважитися на цей крок, ми довго вивчали ситуацію. Я хочу лише, щоби цигани отримали краще життя, коли повернуться на батьківщину".

  На руку ромам - свобода пересування, яку гарантує усім своїм громадянам Євросоюз. Багато з переселенців відверто зізнаються: повернуться до Франції за першої нагоди. Люди навіть не забирають з будинків свій крам. Офіційно - роми можуть знову оселитися у цій країні - утім, лише на три місяці і за умови, що будуть самі себе утримувати. 

  Еду Адріан, президент асоціації ромів Бухареста: "Зараз ромів привезуть до Болгарії чи Румунії. Вони повернУться до своїх будинків, зустрінуться із родичами і поїдуть назад - до Франції. І це буде правильне рішення. Адже у нас низькі зарплати, люди – бідні, тут тяжко жити. Я не розумію, навіщо запровадили цю кампанію із виселення".

  Ліквідувати 300 ромських таборів - президент Франції вирішив місяць тому. Переважно там мешкали вихідці з Румунії і Болгарії. До такого радикального кроку Ніколя Саркозі спонукали безлади і заворушення у Сен-Еньєні, які спалахнули у середині липня. На вулицях містечка та околицях заправляли десятки циган, озброєних сокирами та арматурою. У такий спосіб вони мстилися поліцейським, які під час арешту застрелили рома. Той заробляв на життя крадіжками.

  Попередній матеріал
  ЦВК бракує 290 млн грн на місцеві вибори
  Наступний матеріал
  З початку року ціни на сільгосп продукцію зросли на 22%
  Теги: