Франції та Німеччині не вдалося змінити Лісабонську угоду країн ЄС

  Про фінансову та економічну політику домовляються країни Єврозони у Брюсселі. Новий договір можуть укласти уже до березня наступного року. На це сподівається президент Франції, Ніколя Саркозі. Франція та Німеччина намагалися внести відповідні зміни до Лісабонської угоди. Утім, цю пропозицію заблокувала Велика Британія.

  23 з 27-ми європейських лідерів погодилися на глибшу інтеграцію та жорсткіші бюджетні правила у єврозоні. Серед нововведень - уніфікація податкової політики та контроль з боку єврокомісії над національними бюджетами європейських країн. Франція та Німеччина - автори проекту змін - пропонують запровадити штрафні санкції для порушників бюджетної дисципліни.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Це буде міжурядова угода 17 країн. Решта - можуть приєднатися до нас. Багато держав уже повідомили, що готові зробити це. Відмовляються від угоди тільки Угорщина та Велика Британія".

  Перед початком саміту Ніколя Саркозі та Ангела Меркель запропонували внести зміни до Лісабонської угоди міжнародного договору про створення євросоюзу. Утім, цю ідею категорично відмовилася підтримати Велика Британія. На думку британського прем`єра Девіда Кемерона, план Меркель та Саркозі ставить під загрозу єдиний ринок у Європі та фінансовий сектор Великої Британії.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Ще до того, як прибути до Брюсселя, я говорив: якщо в новому договорі не буде адекватних гарантій для Британії - я на нього не погоджуся. Звичайно, ми хочемо, щоби країни єврозони об`єдналися для вирішення проблем, однак ця угода - не відповідає інтересам моєї країни". 

  Президент Євросоюзу Герман ван Ромпей виступив із альтернативним планом заходів бюджетної економії. Він не вимагатиме ратифікації парламентами та національних рефрендумів. План передбачає встановлення певних фінансових правил для кожної країни. Водночас, Ромпей заявив - до окремої угоди щодо економічної та фінансової політики в євросоюзі можуть долучитися і держави, що не входять до єврозони. Якщо це станеться - Великій Британії загрожує ізоляція.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці зоопарку Буенос-Айреса отримали різдвяні подарунки
  Наступний матеріал
  Лідери Хорватії підписали договір про вступ до ЄС
  Теги: