Фото foreignpolicy.com

Foreign Policy: що зробить російська армія, перейшовши кордон з Україною

  Росія може ввести свої війська в Україну, щоб поширити свою владу з Криму далі на східні та південні області.

  Що зроблять російські війська, коли перейдуть український кордон, намагався пояснити журналіст Foreign Policy Еліас Гролл.

  Гролл приводить результати дослідження Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), в якому викладені кілька можливих сценаріїв дій Росії.

  Як відмічають автори доповіді Ігор Сутягін і Майкл Кларк, 50-тисячній російській армії готове протистояти 70-тисячне українське військо. Однак, не зважаючи на кількісну перевагу, сили Києва "недостатньо екіпіровані і матимуть труднощі з повною мобілізацією".

  Відповідно до першого сценарію, російські війська не перейдуть кордон і "будуть досить швидко відкликані, як тільки політичний процес принесе Путіну визнання доконаного факту в Криму".

  Однак, як відмічає Гролл, заворушення на Сході України вказують, що цей сценарій малоймовірний.

  Снимок

  Згідно з більш агресивним сценарієм, "російські війська будуть приховано підтримувати або навіть провокувати цивільні безлади на всьому південному сході України і використають це як привід для відкриття безпечного наземного коридору до Криму через Донецьку , Запорізьку та Херсонську області". Відмітимо, саме це зараз і відбувається на Сході країни.

  За третім сценарієм, безлади і сепаратистський тиск "спричинять розкол України навпіл, надвоє і схід від Дніпра".

  "Проте Росія може піти ще далі і урвати собі західний коридор з Придністров'я в Молдові до Криму через Одеську і Миколаївську області, в який увійде і саме історичне місто Одеса", - пише FP.

  Експерти RUSI відмічають, що деякі сценарії стають більш ймовірними, залежно від ряду чинників. Але не можна стверджувати, що Росія обов‘язково використає найагресивніші засоби.

  Попередній матеріал
  США має підтримати Україну зброєю - Маккейн
  Наступний матеріал
  "Правий сектор" закидав колишніх “беркутівців” світло-шумовими гранатами і яйцями
  Теги:
  Loading...