5.ua

Фюле: ЄС не змінюватиме позицію щодо необхідності лікування Тимошенко за кордоном [відео]

  Вже за 4 години у Вільнюсі офіційно розпочнуть Саміт ”Східного партнерства”, на якому Україну представлятиме Віктор Янукович. Тим часом, єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле вже заявив: Євросоюз не змінюватиме позицію щодо необхідності лікування Юлії Тимошенко за кордоном, аби переконати Київ підписати Угоду про асоціацію.

  Також, за його словами, Брюссель підпише Угоду з Україною, щойно Київ буде готовий до цього. А от суму 160 мільярдів євро, начебто необхідну Україні для переходу на нові стандарти, єврокомісар вважає непропорційною. За словами Фюле, це суперечить досвіду країн, які вже уклали угоду про зону вільної торгівлі з ЄС. Зі свого боку член спостережної місії Європарламенту Пет Кокс висловив розчарування рішенням українського уряду призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. 

  Штефан Фюле, єврокомісар з питань розширення і політики сусідства: «Щодо рішення українського уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію. Мені дуже шкода, що таке рішення було прийнято... тим не менше ми готові підняти відносини на новий рівень. Європейський Союз готовий поновити підготовку до підписання угоди як тільки Україна буде в змозі. Усе це має бути для громадян які показали в останні дні, що дуже добре розуміють значення європейської асоціації».

  Пет Кокс, член спостережної місії Європарламенту: «Важливо обговорити риторику, яку просуває Київ у останні дні. Процес партнерства – це не аукціон де виграє той хто запропонує більшу суму. Ми ніколи не збиралися робити процес східного партнерства якимись торгами!»

  Попередній матеріал
  Арбузов: Європейський курс України залишається незмінним [відео]
  Наступний матеріал
  Більдт: Без економічних реформ Україна залишатиметься "чорною дірою"
  Теги:
  Loading...