Фінляндія стає дедалі популярнішим туристичним маршрутом на зимові свята

  Дедалі популярнішим туристичним маршрутом на зимові свята - стає Фінляндія. Для відчайдухів, які не бояться холоду та хочуть на власні очі побачити, як живеться за полярним колом - там узимку будують ціле село зі снігу та криги. Охочих відвідати його - щороку більшає.

   

  До Північного полюсу звідси - якихось двісті кілометрів, і у такому місці про це неможливо забути ні на мить. Північно-Фінляндське Снігове Село - комплекс для туристів, побудований з матеріалу, якого у цих місцях взимку найбільше - замерзлої води. А якщо матеріалу бракує - до послуг конструкторів апарати для штучного снігу.

  Турист: «Сюди хоч раз в житті має приїхати кожен».

  На двадцяти тисячах квадратних метрів - окрім кількох десятків вишуканих крижаних скульптур - готель з одно та двокімнатними номерами, льодовий бар, гральний майданчик з гірками для дітей, навіть капелла для виконання різдвяних гімнів. Всередині снігових  будинків не надто тепло, але персонал запевняє  - це не проблема.

  Ема Косонен, гід: «У готелі та інших приміщеннях значно тепліше, аніж надворі - сніг, що випадає зовні, слугує надійним теплоізолятором. Тож коли на вулиці мінус двадцять п’ять, тут - усього мінус п’ять».

  Щоби спорудити комплекс - знадобилося півтора мільйони тон снігу і 300 тисяч кілограмів льоду. Коли сезон холодів закінчиться - тут це зазвичай трапляється на початку квітня - комплекс закриється, бо почне танути. Але вже наступної зими - його спорудять знову, за новим планом. Незмінними з року в рік залишаються - лише кухня та стійка прийому гостей.

  Ема Косонен, гід: «Щороку ми можемо створювати усе кращий і кращий готель для туристів, беручи до уваги здобутки і прорахунки минулих років. Тож планування нового Снігового Села - завжди найцікавіша частина нашої роботи».

  Помилуватися крижаною екзотикою щороку приїздять до 100 тисяч людей. Жодних телевізорів чи комп`ютерів у номерах крижаного готелю немає. Але розваг і без того не бракує. Окрім огляду  льодових скульптур та споруд, можна покататися на снігомобілі чи оленях, згадати дитинство на санчатах та крижаних гірках, погрітися біля нічного багаття і зробити сотні неймовірних заполярних фотографій. Попри це - провести ніч у Сніговому селі наважується не більш ніж кожен п’ятий відвідувач. До послуг таких відчайдухів - арктичні спальні мішки і гарячий глінтвейн.

  Адам Вілмот, турист з Британії: «Не впевнений, що готовий залишитись тут на ніч, але побачити усе це - було більш ніж варто. Це неймовірно, фантастично, справжній витвір мистецтва!»

  Дістатися до Снігового села - нескладно. Поблизу - аеропорт Кіттіла, до якого здійснюють прямі рейси з Гельсінкі та кількох інших європейських міст. Можна такої доїхати автомобілем - три години трасою на північ від міста Рованіємі. Головне - щоби гаманець таку подорож дозволив. Одна ніч у стандартному номері крижаного готелю - обійдеться у 165 доларів, а у двокімнатному - понад 400.

  «5 канал».

  Попередній матеріал
  До Святвечора готуються християни східного обряду у світі
  Наступний матеріал
  Протестувальники прийшли поспівати щедрівок до Дзвінкової криниці біля резиденції Януковича
  Теги:
  Loading...