Financial Times: Росія не зможе підтримувати видобуток нафти без західних компаній

  Після введення Заходом санкцій проти Росії, нафтова газель РФ переживає не найкращі часи.


  Як пише Financial Times, західні компанії масово відмовляють від співпраці з російськими "Роснефтью", закриваються десятки проектів.

  Запаси родовищ, на яких видобуток вівся ще з радянських часів, вичерпуються. Розробка нових - від Арктики до сланцевої нафти в Сибіру - вимагає західних технологій, інвестицій і досвіду.

  За даними газети, через європейські та американські санкції наступного року вперше з кризи 1998 року, не рахуючи спаду 2008-го, видобуток нафти в Росії скоротиться, і не виключено, що це стане початком затяжного багаторічного спаду.

  Як підрахувала ведуча в нафтовій галузі консультаційна компанія IHS CERA, якщо нинішні санкції будуть діяти протягом найближчого десятиліття, до 2025 року видобуток нафти в Росії скоротиться з 10,5 млн до 7,5 млн барелів на день. Це серйозно підірве здатності Кремля забезпечувати стабільність в країні і суттєво послабить його зовнішньополітичні позиції.

  Що стосується довгострокових перспектив, то Росія, констатує видання, володіє найбільшими у світі запасами сланцевої нафти (порядку 75 млрд барелів), однак своїх невеликих сервісних та інженерних нафтових компаній, подібних тим, що здійснили "нафтову революцію" в США, в країні немає , тому без західних фірм, на озброєнні яких є і те, і інше, російські компанії навряд чи впораються.
  Попередній матеріал
  Більше ста "кіборгів" повернулися на відпустку до Миколаєва
  Наступний матеріал
  Тристоронні газові переговори України, Росії та Євросоюзу поновляться ввечері – "Газпром"