ФІДЕЛЬ КАСТРО ПІШОВ У ВІДСТАВКУ (РОЗШИРЕНО)

  Кубинський лідер Фідель Кастро пішов з посади, яку обіймав майже півстоліття. Він відмовився від крісла голови державної ради та головнокомандувача. Цю заяву командаднте опублікували кубинські ЗМІ.
  Куба будуватиме соціалізм без Фіделя Кастро. Вісімдесяти однорічний команданте офіційно відмовився від крісла голови державної ради та головнокомандувача. Ці посади він обіймав майже півстоліття. Позаторік через хворобу він тимчасвоо передав важелі влади своєму молодшому братові Раулю, проте досі офіційно вважався лідером держави. Фідель залишається живим символом Острова Свободи та Кубинської революції, яка попри опір Сполучених Штатів та розвал Радянського Союзу вже майже півстоліття будує суспільство тотальної рівності та справедливості.

  Куба залишається без легендарного Команданте. Фідель Кастро пішов з посади, яку обіймав майже півстоліття. Він відмовився від крісла голови державної ради та головнокомандувача. Цю заяву кубинського лідера опублікували кубинські мас-медіа. Основна причина відмови – поганий стан здоров’я. От уже півтора року Фідель перебуває під наглядом лікарів. Заява Команданте спричинила неоднозначну реакцію у світі.

  Омар Пернет, кубинський дисидент у вигнанні: "Коли я почув про цю новину, то першою моєю реакцією було неймовірне здивування. Адже я знаю, що Фідель дуже сильний, і навіть його хвороба не зменшила бажання керувати Кубою".

  Педро Альварес, кубинський дисидент у вигнанні: "Цілковита несподіванка. Однак я дуже хочу думати, що тепер на Кубу чекають ліпших часів. Люди хочуть вірити у краще майбутнє і хочуть довіряти своєму уряду".

  Хесус, мешканець Мадрида: "Гадаю, це добра новина. Тому що Фідель Кастро дуже старий і треба дати дорогу молодшим лідерам."

  Відхід Фіделя Кастро від справ стане початком демократичного перехідного періоду для Куби. Таку заяву зробив президент США Джордж Буш під час свого візиту до Руанди.

  Джордж Буш, президент США: "Я вірю, що тепер на Кубі стануться демократичні зміни. Міжнародна спільнота повинна співпрацювати з кубинським, народом щоб допомогти збудувати демократію, запровадити чесні та прозорі вибори. Брати Касто не змогли цього зробити. США допоможе кубинцям, ми покажемо їм справжнє значення слова "свобода"".

  Легендарний Фідель Алехандро Кастро Рус беззмінно керував Кубою з 1 січня 1959 року. Тоді було повалено режим Батисти, сам диктатор полишИв країну. Фідель став живою легендою, втіленням революції. Його промови були рекордними за тривалістю та патріотичним пафосом, а сам команданте пережив рекордну кількість замахів на його життя - 600. Чи не найбільше усунути Кастро прагнули США, які одразу після перемоги революції на Кубі, запровадили економічні санції проти Острова Свободи. Вони діють і дотепер. Востаннє Фідель з’являвся на публіці влітку позаторік. Після ушпиталення та операції на кишечнику він передав керування Кубою своєму молодшому братові Раулю - який є вірним послідовником принципів Фіделя та революції.

  Дзвенислава Погребенник, 5 канал
  Попередній матеріал
  СБУ реабілітувала священиків УАПЦ
  Наступний матеріал
  Пересувний музей історії УПА відкрили у Донецьку
  Теги:
  Loading...