5.ua

Фіаско Путіна в Китаї - "газовий прорив" на Схід не вдався

  В умовах політичної та економічної ізоляції на Заході, Росія активно шукає союзників на Сході. Російський президент Володимир Путін прибув з офіційним візитом до Китаю, але вже перші підписані угоди засвідчили: Пекін готовий дружити з Москвою винятково на вигідних для нього умовах. А такого бажаного газового прориву, котрий так хоче здійснити Путін – не сталося.


  Візит президента Росії Володимира Путіна до Китаю не допоміг домовитися про ціну на газ для Пекіна. 2009-го року Кремль підписав із Піднебесною рамкову угоду про постачання блакитного палива. Перед приїздом російського президента глава "Газпрому" Олексій Міллер два дні вів переговори щодо вартості газу. Остаточний документ планували завізувати під час візиту чільника Кремля. Але президенту Путіну довелося задовільнитися лише створенням інвестиційного комітету без конкретних деталей майбутніх угод.

  Wall Street Journal, описуючи візит Путіна до Китаю, зазначає, що Москва та Пекін спробують домовитися про спільні дії для ослаблення Сполучених Штатів і Євросоюзу. Проте Піднебесна робитиме це на максимально вигідних для себе умовах, оскільки бачить, що міжнародна ізоляція Кремля лише поглиблюється і в нього, практично, не залишилося впливових союзників. Китай уже отримав вигідні контракти щодо інвестування в російські залізницю та авіабудування й претендує ще на низку перспективних проектів.

  Ухвалили президенти Росії та Китаю й низку політичних заяв. Вони виступили проти втручання у внутрішні справи суверенних країн, зміни їхнього конституційного ладу, втягування в союзи та транскордонного тероризму. І це при тому, що Кремль грубо втрутився у внутрішні справи України, почавши проти неї військову агресію, змінив конституційний лад, окупувавши Крим, чинив тиск, щоби втягнути Київ у Митний союз, а з російської території до України регулярно прориваються групи озброєних терористів.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Група "1-го грудня" закликає українців прийти на вибори
  Наступний матеріал
  Яценюк відмовив Росії у передоплаті за газ